W tym samym tygodniu, w którym miejska komisja budżetowa w Toronto będzie zastanawiać się nad proponowaną podwyżką podatku w 2020 roku o 4,24 proc., komisja ds. rozwoju gospodarczego bez dyskusji okiem przyjęła raport dotyczący podróży radnych do siedmiu miast Europy, które obciążyły ubiegłoroczny budżet na 50 000 dolarów.

W 12-stronicowym raporcie wymieniono siedem miast, które w dniach od 5 do 13 października odwiedzili burmistrz John Tory, przewodniczący komitetu ds. rozwoju gospodarczego Michael Thompson lub radna Jennifer McKelvie. Cała trójka plus radny Mike Layton spotkała się w Kopenhadze na C40 Global Mayor’s Summitt, gdzie promowała “zielone strategie w Toronto”.

Thompson według raportu rozpoczął swoją podróż w Paryżu i Marsylii. Opowiadał o doświadczeniach Toronto i spotkał się z władzami obu miast. Z Kopenhagi natomiast wyruszył do Sztokholmu na spotkanie z przedstawicielami kanadyjskiej ambasady i czterech szwedzkich agencji rządowych. Podczas siedmiodniowej podróży towarzyszyła mu koordynatorka ds. prawnych i komunikacji Ana Salvagna.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Burmistrz Tory poleciał do Europy w towarzystwie dwóch doradców, Matta Buckmanna i Emily Hillstrom. Delegacja najpierw spotkała się w Londynie z Kanadyjską Wysoką Komisją, by porozmawiać o powiązaniach kanadyjskiego i brytyjskiego wywiadu i o Brexicie, a potem wzięła udział w przyjęciu biznesowym zorganizowanym przez kanadyjsko-brytyjską izbę handlową.

McKelvie z kolei odwiedziła Mediolan, bo – jak wyjaśniła – chciała zobaczyć, jak miasto może współpracować z sektorem ropy i gazu w dziedzinie zielonych technologii.