Derek Lamoriss, 65 l., oczekuje na amputacje przynajmniej części stóp w Royal Alexandra Hospital w Edmonton. Mężczyzna ma odmrożone wszystkie palce. Skóra na nich jest czarna, podobnie w niektórych miejscach na stopach.

Do odmrożeń doszło prawie miesiąc temu. 11 stycznia Lamoriss utknął w swoim vanie na dwa dni. Jechał do Fort Assiniboine, żeby zawieźć jakieś rzeczy córce przyjaciela. Było to akurat w tym czasie, gdy Albertę nawiedziły ekstremalne mrozy. Tamtego dnia wieczorem temperatura odczuwalna spadła do -38 stopni Celsjusza. Lamoriss walczył z zaspami na wiejskiej drodze w pobliżu Athabasca River. Samochód w końcu stanął i już nie ruszył. Lamorris mówi, że miał nowiutkie opony, tyle że letnie.

Strój mężczyzny był zupełnie niedostosowany do takiej pogody. Lamorris miał na górze dwie bluzy i kurtkę, ale na nogach tylko spodnie dresowe i szmaciane kapcie, które w środku były mokre po wcześniejszym wyjściu na śnieg.

Van utknął w miejscu, gdzie nie było zasięgu. Lamoriss na początku miał nadzieję, że pomoże mu kierowca jakiegoś przejeżdżającego samochodu. Nic jednak nie jechało. A on nie miał ani wody, ani nic do jedzenia. W samochodzie po jakimś czasie skończyło się paliwo. Lamoriss zasnął. Mówi, że w nocy słyszał przejeżdżający samochód, zatrąbił klaksonem, ale tamten kierowca go nie usłyszał.

To była sobota. W niedzielę na drodze dalej było pusto. U Lamorissa zaczęły się odmrożenia. Czuł przeszywający ból w dłoniach i stopach. Mówi, że chciał umrzeć.

W poniedziałek 13 stycznia w pobliżu przejeżdżał Ty Schmidt. Prowadził ciężką maszynę do wyrównywania dróg. Zobaczył dodge’a caravana na drodze. Szyby były zamarznięte i Schmidt myślał, że auto jest porzucone. Odgarnął śnieg wokół samochodu i chciał jechać dalej, kiedy zobaczył, że drzwi po stronie pasażera się otwierają, a z dodge’a wypada mężczyzna. Lamoriss powiedział Schmidtowi, że nie czuje dłoni i stóp. Schmidt pomógł mu wejść do ogrzewanej kabiny swojej maszyny. Potem biegł dobre 2 kilometry do miejsca, gdzie był zasięg komórkowy i mógł zadzwonić po pomoc.

Lamoriss trafił do Barrhead Healthcare Centre, a potem do szpitala w Edmonton. Lekarze ustalają, jakie części stóp musza być amputowane. Mężczyzna mówi, że jeśli będzie jeszcze mógł pójść na ryby, to będzie dobrze.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here