NDP zamierza złożyć wniosek do Elections Ontario w związku z reklamami godzącymi w nauczycieli za które odpowiedzialny miał być prawnik związany z partią konserwatywną. Ogłoszenia zajmujące całą stronę pojawiały się w czterech gazetach: Toronto Star, Globe and Mail, National Post i Toronto Sun. Zostały wydrukowane w ostatni weekend. Zamówiła je grupa nazywająca się “Vaughan Working Families”, powiązana z prawnikiem skoligaconym z konserwatystami. Z treści wynikało, że rodzice wspierają rząd w negocjacjach ze związkami zawodowymi nauczycieli.

Toronto Star podaje, że faktury za ogłoszenia na kwotę ponad 200 000 dol. zostały wysłane do Loopstra Nixon LLP. Dziennikarze, którzy dzwonili w tej sprawie do kancelarii, zostali przekierowani do Quinto Annibale, jest przewodniczącym “Vaughan Working Families”. W kwietniu został też wyznaczony przez rząd na stanowisko wicerzewodniczącego Liquor Control Board of Ontario (LCBO). Annibale wstrzymuje się od komentarzy.

Biuro ministra edukacji twierdzi, że minister Stephen Lecce nie ma nic wspólnego z ogłoszeniami i o nich nie wiedział.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Sprawę podchwyciło NDP, które wezwało do rozpoczęcia dochodzenia przez Elections Canada. Partia uważa, że ogłoszenia łamią prawo o ograniczeniach wydatków na kampanię, a w dwóch okręgach wyborczych w regionie Ottawy właśnie odbywają się wybory uzupełniające.