Rynki akcji w USA straciły w czwartek kolejne 4%, podczas gdy wskaźnik TSX zmniejszył się o 2%, zanim giełda w Toronto stanęła z powodu problemów technicznych.

Firma, która jest właścicielem i prowadzi giełdę w Toronto, nakazała „wstrzymanie techniczne” wszystkim handlującym na największej giełdzie w Kanadzie w czwartek, w dniu, w którym giełdy na całym świecie odnotowały duże straty.

Wydaje się, że awaria wpłynęła również na giełdę w Montrealu, która przetwarza instrumenty pochodne, takie jak opcje na akcje i kontrakty futures na towary.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Przed całkowitym zatrzymaniem handlu indeks TSX spadł o 324 punkty, czyli prawie o dwa procent, po wcześniejszym spadku aż o 585 punktów w ciągu jednego dnia.

TSX stracił prawie siedem procent swojej wartości w ostatnim tygodniu, zanim spadek się zatrzymał.

Wyprzedaż rynkowa jest przyczyną, dla której Barry Schwartz, dyrektor ds. inwestycji w Baskin Financial w Toronto, twierdzi, że usterka techniczna jest szczególnie kłopotliwa.

Schwartz twierdzi, że ostatni raz coś takiego miało miejsce na TSX w 2018 r., Kiedy rynek zamknął się w piątek o dwie godziny wcześniej , pozostawiając inwestorów na weekend.