Pruszyński: II tura wyborów

Nasze szczęście

W  Argentynie odkryto dokumenty świadczące, że moc zrabowanych przez Niemców żydowskich kosztowności i pieniędzy trafiła do Szwajcarii, a potem dalej przez bank Credit Swiss do Argentyny.

Dokumenty, które trafiły w ręce Żydów dają podstawy do wydojenia sporo pieniędzy od bankierów tego kraju.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Czy to spowoduje, że Żydzi zajmą się teraz dojeniem Szwajcarów i dopiero po zakończeniu tej operacji powrócą do prób dojenia Polski?

Naprawdę smutne

Lat temu Staszek Michalkiewicz cytował słowa pana Osędowskiego, znanego przedwojennego jasnowidza, który miał powiedzieć, że po II wojnie światowej 50 lat będą rządzili Polską komuniści, potem „szuje i złodzieja”, ale wreszcie będzie Wielka Polska, większa niż w 1939 r.

Nawiązując do słów pana ….. z Wisconsin dodam, że gdy Pani Szydło przestała być premierem – czemu to też pytanie – napisałem do niej 3 listy sugerując by przejechała się po centrach  Polonii w Kanadzie i USA by podnieś jej prestiż I co g.. w proszku.

Jak kto myśli, że Polonii pomogą dzisiejsi „władcy z Polski” to niech lepiej liczy na śpiących pod Giewontem polskich rycerzy, którzy mają się przebudzić i zaprowadzić w Polsce porządek.

Skala choroby.

Koronawirus to nie tylko – być może rozdmuchane – zagrożenie dla zdrowia, lecz też dla światowej gospodarki i polityki. Lęk przed chorobą zwiększa ryzyko ekonomicznego kryzysu.Epidemia rozpoczęła się w Chinach i sytuacja jest poważna na nią zmarło z 4 tysiąca osób. Warto jednak pamiętać, zimą 2017-2018 na grypę chorowało w USA 800 000 ludzi i zmarło 6100000 czyli 7%. Uwaga poświęcana koronawirusowi przez media i polityków jest piramidalna. Ilość zmarłych wskutek koronowirusa nie przekracza 5% chorych, a najczęściej ofiarą padają osoby starsze o osłabionej odporności.

Łukaszenko

Aleksander Mniejszy wije się jak piskorz i musiał przyznać, że niestety większość ropy będzie musiał kupić w Rosji. Choć cena jest światowa to dostawa z innych źródeł jest sporo droższa, bo dochodzą wyższe koszty transportu.

By pokazać swą niezależność zaprosił na ćwiczenie brytyjskich komandosów, którzy na oczach TV wylądowali w Mińsku. Nie muszę dodawać, jak takie demonstracje wkur…. Putina.

Na Ukrainie

Od 7 lat są w tym kraju tajne laboratoria medyczne utrzymywany z budżetu USA, a od dwóch lat budują tam bazę Armii USA, do której na kilometr nie mogą nawet zbliżyć się Ukraińcy.  Gdy o tym powiedziano jednemu z wyższych urzędników kraju ten rzekł: żyliśmy pod okupacją sowiecką, spróbujmy żyć pod okupacją USA.

Nasi

Okazuje się, że obok Zjednoczonych Emiratów pierwsze miejsce w produkcji i nielegalnym eksporcie papierosów w krajów UE zajmuje Białoruś. Interes ten jest przedni bo ponoć produkcja paczki 20 papierosów kosztuje tylko 20 centów amerykańskich. Pytanie czy główną rolę w tym interesie nie grają ludzie z otoczenia Aleksandra Mniejszego? Biznes jeszcze bardziej rozwinie się po 20 maja, kiedy będzie zakazana sprzedaż papierosów mentolowych w UE.

Kiedy kara

Oczywiście wszyscy widzą, że plagę uchodźców spowodowała imć Merkel, ale nikt nie woła, by ją za to ukarać.

Czy to możliwe?

The Independent donosił, że CIA opracowała broń biologiczną i wypuściła ją dla osłabienia Chin. Wielka Brytania oraz USA mają szczepionkę na chorobę ale czekają, aż sytuacja ulegnie pogorszeniu, aby wtedy zrobić większe pieniądze.

Rada

Śp. profesor Gelimek, kierownik internatu w Płocku radził na przeziębienie brać zimny prysznic i mówił, że tak leczył się w … Oświęcimiu.

Istotne pytanie

Kiedy będą przydzielane Krzyże za ostatnie 30 lat walki o Polskę, pyta pan Dakowski, a walka tyle trudniejsza, bo wróg jest bardziej zakamuflowany i okrutniejszy.

Odpowiem: zasadniczo już są to „Medale Patriotów” rozdawane przez Stana Tymińskiego.

Nowy zawód

W USA sporo bogatych ludzi idzie do pudła. Powstały więc firmy i indywidualni spece, którzy za godziwą zapłatę uczą, co robićm a czego nie robić jak się dostanie za kraty.

Stawki są wcale, wcale. „Brifing” kosztować może od byłego skazańca czy byłego strażnika więziennego tysiąc dolarów za godzinę w górę. Ciekawe czy w Polsce już są tacy spece?

Nauczanie polskiego

Prezydent Duda i Islandii Gudni Thorlacius Johannesson  podczas spotkania z mediami mówili o nauczaniu polskiego w Islandii, a kiedy Pan Duda powie coś na ten temat ambasadorowi Ukrainy i Białorusi.

II tura wyborów

„Wszyscy” spekulują, że wejdzie do niej prezydent i ktoś z opozycji. Wtedy wszyscy poza Konfederacją poprą tego. Zwycięstwo Dudy będzie zależało od poparcia od zwolenników Krzysztofa Bosaka. Pytanie jakie on postawi warunki prezydentowi.

Żydom wsio

Norwegowie, którzy nie są w UE, chcieli by ich firmy mogły wejść na polskie rynki i dali rządowi drobiazg $10 mln. Rząd poprzez Ministra Kultury podarował forsę Polinowi czyli Muzeum Historii Żydów Polskich z poleceniem, że mają się nimi podzielić z innymi żydowskimi instytucjami.

Pazerny dyrektor Polinu tego nie zrobił więc podpadł Ministrowi Kultury. Sprawa się wydała, jak minister odmówił przedłużenia mandatu chciwemu dyrektorowi.

Cytryna

Nie tylko w TV w Polsce stale są ogłoszenia zalecające pigułki odchudzające.

Ponieważ mnie by się przydało zrzucić z 10 km będę codziennie rano pić ciepłą wodę z sokiem z pół cytryny. Czy poskutkuje napiszę za 4 tygodnie.

Trwoga

W Polsce jeszcze nie doszło do zakazu odprawiania niedzielnych Mszy św., ale już przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki odradza przyjmowania Komunii św., bądź przyjmowanie Komunii na rękę oraz zaleca ostrożność w stosowaniu wody święconej. Pojawiają się też inicjatywy, aby nie przekazywać sobie znaku pokoju przez podanie ręki.

Zarzuty

Wszelkiej maści lewacy obrzucają swych wrogów różnymi epitetami, najczęściej zwąc ich faszystami czy skrajnymi prawicowcami. Niby „neutralne”  media powtarzają te oskarżenia nie weryfikując ich wiarygodności. Te epitety pasują najczęściej do ich przeciwników jak siodła do byków.

W Londynie

„W Anglii studiuje ponad 7000 Polaków. W żadnym innym miejscu dialog z młodym pokoleniem nie jest prowadzony na tak szeroką skalę, jak na Polish Economic Forum” – mówił Michał Szczotka, współszef Polish Business Society.

Organizatorem konferencji jest stowarzyszenie studentów London School of Economics and Political Science, jednej z najlepszych uczelni wyższych na świecie.

Morgan 4/4.

Ten kabriolet produkuje firma angielska „chałupniczo” od 1936 r. a obecne nadwozie przypomina bardziej drugą serię, produkowaną od 1955 roku. Dzisiaj auto napędza silnik 1.6 L z Forda z mocą 115 KM. Przyspiesza do 100 km/h w 8 sekund a ma skrzynie biegów z Mazdy. Ceny używanego z 1970 r. sięgają 28 000 funtów.

Produkcja trzech modeli do 600 sztuk rocznie.

 Aleksander Pruszyński