Aquicon Construction przekazało, że poddany testom pracownik budowy przy Bathurst Street niedaleko Sheppard Avenue jest zakażony koronawirusem. Z tego powodu budowa została wstrzymana. Pracownik nie przychodził do pracy od 17 marca. Pozytywny wynik testu dostał 26 marca. Dwa dni wcześniej pojawiły się u niego objawy COVID-19.

W oświadczeniu przedsiębiorstwo podało, że wdrożyło kilka środków bezpieczeństwa poza tymi, które są wymagane przez różne agencje rządowe. Budowa została zamknięta na 14 dni licząc od ostatniego dnia pracy zakażonego pracownika. Pracownicy służby zdrowia wątpią, by do zakażenia doszło na budowie.

Budynek i wszystkie przestrzenie wspólne zostały zdezynfekowane.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Ontario opublikowało w niedzielę nowe wytyczne, które mają pomóc pracodawcom w lepszym zrozumieniu ich obowiązków oraz możliwości przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa w miejscu pracy.

Place budowy i miejsca, w których prowadzone są prace budowlane, zostały uznane za niezbędne i pozostają otwarte mimo ogłoszonego stanu nadzwyczajnego. W przypadku tego typu miejsc największa trudność polega na utrzymaniu odległości między pracownikami oraz dezynfekcji powierzchni, które są bardzo często dotykane (poręcze, klamki). Pewnym rozwiązaniem może być wprowadzenie systemu zmianowego z ograniczeniem liczby osób przebywających na budowie czy ograniczenie używania windy. Inspektorzy z ministerstwa pracy każdego dnia mają kontrolować przestrzeganie Occupational Health and Safety Act. Premeir Doug Ford powiedział pracownikom budowy, że mają prawo odmówić pracy, jeśli nie czują się bezpiecznie.