Bardzo smutne

Rząd wydał nowe zarządzenie przeciwwirusowie, które zabrania udziału we Mszy świętej więcej niż 5 wiernych. Poprzednie było do 50 osób i nie brało pod uwagę wielkości kościoła.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Znów biskupi przyjęli to jak trusie i nie jest  żadnym tłumaczeniem, że we Francji i Włoszech pod nosem papieża zamknięto wszystkie kościoły. W autobusach i innych środkach komunikacji może jechać na raz tylu pasażerów ile jest miejsc siedzących więc ktoś w sieci proponuje, by wynająć autobusy i przerobić je na kaplice.

Kandydaci na prezydenta

W porę tylko 12 osób zebrało ponad 100000 podpisów w tym Krzysztof Bosak i Romuald Starościelec, ale czy w maju będą wybory,  co chce PiS?

Czy tylko wirus?

We Włoszech, 83 lat to średnia wieku zmarłych kobiet, a mężczyzn – ponad 79 lat. Do 27 marca w związku z koronawirusem zmarło tam … kobiet i …. mężczyzn. Wśród zmarłych jest TYLKO 17 osób poniżej 50 lat. Wszyscy inni mieli też jakieś „dolegliwości” i wirus tylko przyśpieszył ich odejście.

Epidemie w dawnej Polsce

Pierwszą wzmiankę o nich – podaje w kronice Jan Długosz: „Głód, mór i zaraza okropne panowały tymi czasy nie tylko w Polsce, ale i w całym prawie świecie”. Dżuma pojawiała się – w latach 1186, 1283, 1307, 1348, 1360, 1383, 1451, 1497, 1542, 1573, 1663, 1680, 1720. W roku 1348 „morowa zaraza” zabrała wedle kroniki, ćwierć ludności Polski. Epidemie dżumy, cholery, ospy itd były co kilkanaście lat, raz na jednym obszarze, a raz w całym kraju.

Pod koniec XV w. w Krakowie epidemie dżumy zdarzały się co 2-3 lata. W latach 1500-1750 w Krakowie było 92 epidemie – najwięcej ze wszystkich polskich miast.

Łukaszenko.

„Na wirusa trzeba wypić jedną wódeczkę dziennie i nie wyjeżdżać z kraju. Nie wirus jest niebezpieczny, ale gorsza jest panika, a ta może dokonać niesamowitych rzeczy na całym świecie”.

X Rocznica Smoleńska

Prof. Mirosław Dakowski który zajmował się tą tragedią twierdzi, że dowodem, że to nie były nieszczęsny wypadek jest że naraz 7 kamer w hangarze na Okęciu, gdzie stał samolot w którym wyleciała polska delegacja, w nocy przed wylotem nagle „zasłabło”.

Mnie więcej przemawiają słowa pewnej kobiety z Podhala, której miał powiedzieć Pan Jezus „w tej katastrofie, podobnie jak w Gibraltarze maczały ręce trzy państwa”.

Dzień Sprawiedliwych

24 marca, w rocznicę zamordowania rodziny Ulmów ratujących pięcioro Żydów jest dniem pamięci o tych co ratowało Żydów w czasie wojny.

Muzeum Yad Vashem w Izraelu wyróżniło swym medalem 7 004 Polaków i są oni największą grupę spośród sprawiedliwych 51 krajów świata.

Skandalem jest odznaczanie tym samym medalem ludzi, którzy narażali się tylko na więzienia i tych, którym groziła za to śmierć, a tych, jak ustalono dzięki staraniom O. Rydzyka było ponad 2000 Polaków

Osobiście twierdze, że co najmniej 95 000 Polaków i rodzin polskich ratowało Żydów więc liczba odznaczonych Polaków jest niewspółmiernie mała w stosunku do liczby Polaków, którzy narażali się na śmierć.

Abp Jan Paweł Lenga.

Polak z Ukrainy, wieloletni biskup w Kazachstanie jest na „emeryturze” w Polsce, konkretnie w Licheniu i głosi bardzo „niepoprawne” poglądy. Twierdzi, że nie zamykanie kościołów jest lekarstwem na wirusa ale apel do Boga o przebaczenie wkroczeń przeciw jego woli.

Potępia „modermizm” w  kościoła, przyjmowanie komunii w nie myte ręce, itd.

Gorąco polecam zapoznać się w internecie z tym co głosi.

Uczył Marcin… Marcina a sam….

Pan Rola, patentowana gaduła i gwiazda prawicowego TV wRealu24 nawołuje o jedności rodaków w walce z antypolonizmem. „Jakimś trafem nigdy, nie tylko nie zaprosił mnie na swój program czy wspomniał o mej książce pt. „Ile Żydzi Polakom zawdzięczają”, co mu daruje, ale gorzej nigdy nie wspomniał o książkach, które wydałem broniących Polaków przeciw nagonce żydowskiej, czyli o książkach śp. Szymona Datnera – Las Sprawiedliwych i Żegota panów Balcerka i Arczyńskiego.

Traktat pokojowy

Nikt się nie zastanawia czemu dotąd prawnie Polska jest w stanie wojny z Niemcami? Bo nie było traktatu pokojowego kończącą wywołaną przez Hitlera wojny z Polską.

Złote słowa

Kobiety więcej czasu poświęcają rano na wybór sukni niż wybór kandydata do parlamentu – Elena Bondarenko – były marszałek parlamentu Ukrainy

Patałachy

Media polskie boleją teraz nad korkami na granicy, a były stale podobne i kto się tym przejmował? Bez inwestycji można było lata temu zaradzić wprowadzając jednostronną kontrole graniczną, jaka od 50 lat jest między USA a Kanadą, gdzie kontroluje się tylko wjeżdżających do danego kraju. To by zwiększało ilość personelu kontrolującego wjeżdżających i szła by kontrola szybciej.

Pisałem o tym do Brukseli i nawet osobiście rozmawiałem z komendantem Służb Granicznych. Mowa do głuchych biurokratów, bo nie muszą w słotę czy mróz na granicy być na granicy.

Z Rosji

Odwołano plebiscyt jaki miał być 22 kwietnia i dać Putinowi możność bycia prezydentem na kolejne kadencje. W obecny tydzień wszystkich zwolniono z pracy i dostaną normalne wynagrodzenie.

Cena ropy też kraj uderza bo zyski z niej dają 40% wpływów do budżet a obniżka ceny ropy utrudnia nacisk na Łukaszenkę więc trzeba będzie znaleźć inny „bat”.

Historia.

Nie tylko w Rosji puszczane są antypolskie fakty, jak udział Polski w rozbiorze Czechosłowacji ale nikt nie wspomina, że Rząd II RP zawiadomił Czechosłowaków, że jeśli będą się bić to Polska im pomoże. Dalej Polacy odebrali ziemie zamieszkałe głównie przez Polaków, które zostały zagarnięte Polsce przez sąsiadów w 1920 r. kiedy Polska zmagała się z Bolszewikami. Kto wie, że Rząd II RP odmówił udziału w napaście Hitlera na Sowiety. Propozycje takie były składana od lutego 1935 r. a ostatnie w lutym 1939 r. Za udział w tej agresji Polacy mieli uzyskać Białoruś ze Smoleńskiem i część Ukrainy z Kijowem.

Gdyby Niemcy z Polakami uderzyli na Sowiety w czerwcu 1940 r. to Moskwa padła już w połowie sierpnia i Sowiety by odniosły klęskę bo: atak by wyszedł o 270 km bliżej Moskwy,

Polacy by wzmocnili Niemców milionem żołnierzy i przyjmowali by w swe szeregi byłych krasnoarmiejców więc pod Moskwą mieli by pod bronią do półtora miliona ludzi

Armia Czerwona byłyby w gorszym stanie niż w 1941, bo nie było by Wojny Zimowej z Finlandią po której nastąpiła poprawa jej zdolności bojowej.

Towarzyszka-panienka.

Monika, córa gen. Jaruzelskiego, wydała pod tym tytułem dość ciekawą książkę. Teraz prowadzi wywiady z prawicowymi politykami, których główne media nie pokazują i dostaje moc pochwał.  Lata temu napisałem do niej list proponując by spory księgozbiór Taty przekazała Bibliotece Narodowej Białorusi i drugie, by poinformowała obywateli Polski, że można im zaoszczędzić 80 mln zł rocznie przez likwidacje jedno i dwu groszówek. „Panienka” nie była łaskawa odpisać na me listy, więc zaliczyła się do chamstwa i nawet za milion zielonych bym się u niej nie pokazał.

Wykształcenie

Brat mej prababki Hipolit Milewski, w swych wspomnieniach pisał, że on i jego brat w drugiej połowie XIXw. uczyli się dużo więcej niż jego siostrzeńcy, a ich dzieci jeszcze mniej.

Dzisiejsze dzieci wiedzą znacznie mniej niż nawet ich dziadkowie i kto się zastanawia by podnieść ich wiedzę?

Aleksander Pruszyński