BC może złagodzić niektóre ograniczenia COVID-19 w przyszłym miesiącu, jeśli liczba nowych przypadków i hospitalizacji będzie nadal spadać, w oparciu o nowe prognozy.

Inspektor ds. zdrowia dr Bonnie Henry ogłosiła to w piątek rano, po opublikowaniu statystyk pokazujących, że BC udało się do tej pory zmniejszyć liczbę przypadków i uniknąć przytłoczania systemu opieki zdrowotnej.

„Spłaszczyliśmy tę krzywą” – powiedziała Henry.


 

Działania, które mogą wrócić za kilka tygodni, obejmują  planowane operacje w szpitalach. Inne zmiany pomogłyby reaktywować sektory gospodarki, które nie są zależne od dużych zgromadzeń ludzi.

Henry ostrzegła jednak, że przez pewien czas będą obowiązywać znaczące ograniczenia – prawdopodobnie do czasu opracowania szczepionki przeciwko wirusowi – i że dalszy sukces BC w unikaniu dużej epidemii będzie nadal opierał się na środkach ochrony zdrowia publicznego, a nie na rozwoju odporności stada.

Pierwotnie BC opierał się na porównaniach z Włochami, Koreą Południową i chińską prowincją Hubei, aby opracować modele najgorszych scenariuszy hospitalizacji.

Prowincja twierdzi jednak, że nie będzie już polegała na porównaniach z Włochami i Hubei.

„Sprawy BC zaczęły się wyrównywać” – powiedział minister zdrowia Adrian Dix.