Kontynuuję dzisiaj porady motoryzacyjne w czasach pandemii; mówiłem poprzednio o tym, że samochód pewnie będziemy musieli trochę dłużej eksploatować, no bo też możliwe, że po zakończeniu tego całego okresu domowego aresztu nasze wybory, jeśli chodzi o transport, będą warunkowane czym innym, może rzeczywiście więcej  będziemy pracowali z domu, a zatem, na przykład, nie będziemy potrzebowali dwóch samochodów – tak że nie wiadomo, jak to będzie na rynku motoryzacyjnym, kto zacznie produkować co i z jakich części – czy części z Chin będą tak samo tanie, jak poprzednio i tak dalej i tak dalej; słowem można obecnie, zwłaszcza też i dlatego że idzie wiosna popatrzyć łaskawszym okiem na to, co aktualnie stoi w garażu zastanowić się, jak to odczyścić i zakonserwować, czy gdzieś może nie ma rdzy – co można bardzo prosto usunąć. Po prostu, być może w nadchodzących czasach będziemy w mniejszym stopniu traktowali posiadane przez nas rzeczy jako jednorazowe, a częściej myśleli o tym, jak coś naprawić czy wyremontować. Tymczasem może się też okazać, że nasi znajomi mechanicy nie dadzą rady ponownie się otworzyć.

Gdy jesteśmy przy naprawach, to bardzo wiele rzeczy związanych z naszym samochodem możemy zrobić sami i dlatego warto jest w tym celu poszperać w Internecie

Jest kilku bardzo dobrych mechaników, którzy prowadzą naprawdę sensowne kanały YouTubowe, gdzie krok po kroku pokazują jak coś zrobić.

Jest to ważne, tym bardziej że często trzeba to coś zrobić sposobem, a jeśli tego sposobu nie znamy to ułamiemy, skrzywimy, popsujemy, zaś jeżeli wiemy, jak no to nie boimy się użyć troszkę więcej siły.

To są bardzo ważne informacje.  Gdy więc tylko zrobi się trochę ciepło umyjmy nasz samochód nawoskujmy, jeśli ktoś ma taką możliwość to warto popatrzeć co tam jest pod spodem. Wielu z nas pewnie będzie również wymieniało opony na letnie, przy tej okazji można to zrobić.

A gdy będziemy myśleli o remontowaniu, to, o ile nie przeszkadza nam dosyć denerwujący sposób narracji stosowany przez Scotty Kilmera, który raczej krzyczy, niż mówi, to można odwiedzić jego kanał, który subskrybuje 3 180 000 osób, zaś niektóre jego filmy mają ponad 13 mln wyświetleń. Jest to człowiek który z pewnością wie co mówi, jeśli chodzi o naprawy, tym bardziej że jest mechanikiem z pięćdziesięcioletnim doświadczeniem.

Oczywiście, mając teraz troszkę czasu warto poszukać innych przy pomocy wujka Googla. Na przykład, jeśli ktoś ma stare BMW no to jest to samochód często naprawiany i posiada iście kultowy status wśród młodych ludzi, stąd też wiele  dobrych kanałów z poradami.

To samo dotyczy innych modeli Tak czy owak, naprawdę w dzisiejszym świecie łatwo jest o poradę, jak coś naprawić, a wiem to, bo sam nie miałem żadnych wcześniejszych doświadczeń, a udało mi się naprawić kilka rzeczy w kilku samochodach tak więc z pandemią czy bez, jakoś jeździć trzeba i musimy po prostu dostosować się do nowej sytuacji

o czym zapewnia

Wasz Sobiesław