Pastor kościoła ewangelickiego  w Aylmer w Ontario zapewnia, że będzie odprawiał niedzielne nabożeństwa na swoim parkingu, niezależnie od tego, czy zostanie oskarżony o naruszenie ograniczeń COVID-19, czy nie.

„Nie martwię się, że postawią mi zarzuty. Jeśli to zrobią, są ludzie, którzy wiedzą, jak sobie z tym poradzić. Niech to pójdzie do sądu. Po prostu wiem, że to, co robimy, jest słuszne – powiedział pastor Henry Hildebrandt z Church of God.

Hildebrandt wygłosił w minioną niedzielę płomienne kazanie do ponad 70 wiernych słuchających go w zaparkowanych samochodach. Mówił m.in. o swym zdumieniu, że kościoły nie zostały uznane za “niezbędne usługi” w ramach nadzwyczajnych środków dystansowania społecznego  podczas pandemii.

Hildebrandt wystąpił również przeciwko otwieraniu sklepów w niedzielę i pytał dlaczego sklep spożywczy No Frills na południe od kościoła może być otwarty, a kościół nie?

Policja w Aylmer obserwowała nabożeństwo, ale jak dotąd nie postawiono żadnych zarzutów .

Zapytany, jak długo planuje odbywać nabożeństwa “wbrew prawu”, Hildebrandt odpowiedział, że tak długo jak będzie trzeba.