Premier Doug Ford zachęca mieszkańców Ontario do „zrobiebia testu” w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19.

 

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Ford powiedział, że nawet jeśli „nie masz objawów”, możesz teraz udać się do centrum oceny i poprosić o test.

„Nawet jeśli ty lub twoja rodzina nie macie objawów, jeśli uważasz, że potrzebujesz się przetestować, będziesz w stanie uzyskać test” – zapewnił Ford. „Więc proszę, nie zwlekaj.”

Premier dodał, że prowincja ujawni w przyszłym tygodniu nową ukierunkowaną strategię testowania, która będzie koncentrować się na różnych sektorach i tak zwanych „gorących miejscach” – coś, do czego epidemiolodzy wzywają od tygodni.

Ford publicznie wyraził frustrację ze względu na niski poziom testów w Ontario.

W piątek powiedział, że Ontario rozpocznie testy bezobjawowych pracowników pierwszej linii opieki zdrowotnej, rozpoczynając w ten weekend i wykonując drugą rundę testów COVID-19 w domach opieki długoterminowej.

Ford wyraził również konsternację z powodu tłumów jakie w sobotę były w parku Trinity Bellwoods w Toronto.

„Na początku myślałem, że to koncert rockowy, byłem absolutnie zszokowany” – powiedział

„Rozumiem,  to piękny dzień, każdy chce wyjść i dobrze się bawić. W pełni rozumiem. Ale nie możemy tego teraz mieć. To po prostu zbyt wiele osób, zbyt blisko. ”

Oczekuje się, że w niedzielę funkcjonariusze publiczni i policjanci z Toronto przyspieszą egzekwowanie zasad dystansowania społecznego w tym popularnym parku.

„Wciąż jest wśród nas śmiertelny wirus. A jeśli pozwolimy, rozprzestrzeni się. Będzie się rozprzestrzeniał jak pożar ”- ostrzegł Ford.