W swoim tekście o szczepieniach a dokładniej w akapicie: “A przecież ludzie zaszczepieni mają być odporni; czyli zaszczepieni nie powinni się obawiać niezaszczepionych; jaka jest więc logika w tym, żeby osób nieszczepionych nie wpuszczać do samolotu, czy nękać w inny sposób? Czy tylko chodzi o względy medyczne?” Porusza pan temat niezaszczepionych nie biorąc pod uwagę tych którzy chcieliby się zaszczepić ale ich stan zdrowia im na to nie pozwala np. chorzy na raka. I to te osoby są narażone przez niezaszczepionych.

Odpowiedź redakcji: Takie osoby zawsze będą narażone, dlaczego więc narażać innych?

•••

Szanowny Panie Redaktorze,

Jakieś dwa tygodnie temu pan Pruszyński być zachwycony tym, jak to niby mało osób umarło na Covid-19 w Szwecji i podawał ten kraj jako wzór jak należy z tym wirusem walczyć.  Nie wiem skąd pan Pruszyński wziął te statystyki – z początku marca? Dzisiaj 15 Maja na necie czytam o Szwecji to: “ …Państwo z czterokrotnie mniejszą od Polski ludnością, z pięć razy mniejszą gęstością zaludnienia ma prawie dwa razy więcej przypadków zakażeń i prawie czterokrotnie więcej zgonów.”

Skąd pan Pruszynski bierze te statystyki ?

        Z poważaniem, Jacek Hejnar

Odpowiedź redakcji: Ze źródeł ogólnie dostępnych: stan z maja liczba śmierci Covid-19 na milion mieszkańców: Belgium – 792.5; Spain – 589.91; Italy – 528; United Kingdom- 520.93; France – 419.11; Sweden – 361.28;  Belarus  – 17.4….

Proszę zauważyć, że na Białorusi, gdzie p. Pruszyński mieszka, nie zastosowano żadnych ograniczeń.