W swoim tekście o szczepieniach a dokładniej w akapicie: “A przecież ludzie zaszczepieni mają być odporni; czyli zaszczepieni nie powinni się obawiać niezaszczepionych; jaka jest więc logika w tym, żeby osób nieszczepionych nie wpuszczać do samolotu, czy nękać w inny sposób? Czy tylko chodzi o względy medyczne?” Porusza pan temat niezaszczepionych nie biorąc pod uwagę tych którzy chcieliby się zaszczepić ale ich stan zdrowia im na to nie pozwala np. chorzy na raka. I to te osoby są narażone przez niezaszczepionych.

Odpowiedź redakcji: Takie osoby zawsze będą narażone, dlaczego więc narażać innych?

•••

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Szanowny Panie Redaktorze,

Jakieś dwa tygodnie temu pan Pruszyński być zachwycony tym, jak to niby mało osób umarło na Covid-19 w Szwecji i podawał ten kraj jako wzór jak należy z tym wirusem walczyć.  Nie wiem skąd pan Pruszyński wziął te statystyki – z początku marca? Dzisiaj 15 Maja na necie czytam o Szwecji to: “ …Państwo z czterokrotnie mniejszą od Polski ludnością, z pięć razy mniejszą gęstością zaludnienia ma prawie dwa razy więcej przypadków zakażeń i prawie czterokrotnie więcej zgonów.”

Skąd pan Pruszynski bierze te statystyki ?

        Z poważaniem, Jacek Hejnar

Odpowiedź redakcji: Ze źródeł ogólnie dostępnych: stan z maja liczba śmierci Covid-19 na milion mieszkańców: Belgium – 792.5; Spain – 589.91; Italy – 528; United Kingdom- 520.93; France – 419.11; Sweden – 361.28;  Belarus  – 17.4….

Proszę zauważyć, że na Białorusi, gdzie p. Pruszyński mieszka, nie zastosowano żadnych ograniczeń.