Kto się opiekuje budynkiem kościoła św.Stanislawa Kostki w Toronto?

        Niestety, wygląda, że nikt – nie proboszcz, który nie spieszy się z naprawą zniszczenia w obawie powtórnego wandalizmu,  nie prowincjał nie posiadający informacji o zniszczeniach, ani czasu żeby osobiście w Toronto sprawdzić wymiar zniszczeń i wspomóc radą, ani też biskup Archidiecezji, którego widocznie jeszcze nie interesuje “hate-crime”-wandalizm.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

        Zbrojona, frontowa szyba, gabloty z umieszczoną identyfikacją Parafii oraz porządku mszy, ma teraz dużą dziurę po rzuconym w nią kamieniem. To jest niedopuszczalne, że nie była natychmiast wymieniona, gdyż wygląda to jak opuszczony kościół i  zaproszenie … do kolejnego rzutu kamieniem w zaniedbany kościół.

        Figura Matki Boskiej, umieszczona w grocie na boku kościoła, ma nadal,  po wandalizmie, otwarcie zabite brudną dyktą, na której jest namazana szara farba, przykrywająca przypuszczalnie nienawistne słowa.

        W obecnym czasie tolerancji dla niszczenia kościołów, ta grota powinna być rozebrana, figura Matki Boskiej zaś przeniesiona do kościoła, a na miejscu groty przywrócona trawa i krzewy.

        Ksiądz Prowincjał powinien zawsze być zawiadamiany o potrzebach szybkich napraw, zwłaszcza  tego typu zniszczeń, w polskich kościołach. Dobrze więc, aby był stworzony system centralny w biurze prowincjonalnym, by szybko osiągnąć zaufaną, uczciwą i sprawną  osobę/firmę do rzetelnej naprawy.

        Coraz bardziej wydaje mi się, że ta Parafia św.Stanisława Kostki jest traktowana przez niektórych Oblatów i Archidiecezję jako niepotrzebna.

        Czyżby ktoś pilnie chciał to miejsce na “condo”?

T. Tuszynski

416-769-5657

•••

        MEMENTO MORI – KAŻDY  STANIE PRZED BOŻYM TRYBUNAŁEM

        Może ze strachu i pod naciskami, ale to nie jest usprawiedliwiającym wytłumaczeniem, że  Ks. Kard.Thomas Collins przekroczył swoje kompetencje i  nadużywa władzy, żądając bezwzględnego wyszczepienia się do 8 października 2021, pod rygorystyczną groźbą zakazu sprawowania posługi kapłańskiej oraz służby Bogu i bliźniemu… zwłaszcza, że dotyczy to… odszczepienia się… preparatem o nieetycznej naturze, a będącym jeszcze na wiele lat w fazie doświadczeń i to nie byle jakich… bo genetycznych, preparatem, któremu sprzeciwia się świat skrzętnie uciszanych w różny sposób:  prawdziwych wiernych przysiędze Hipokratesa lekarzy oraz znanych naukowców świata.

        Ciała i dusze kapłanów, osób konsekrowanych, pracowników administracji, katechetów i każdego człowieka należą do Pana Boga,  a nie do administrowania nimi przez władze cywilne ANI kościelne.

        Szantaż utraty pracy i sprawowania posługi zgodnej z powołaniem i ze złożonymi ślubami nie jest zgodny z Nauką Chrystusową, a na domiar złego jest ingerencją w naturalne Prawo wyrażone w BOŻYM DARZE WOLNEJ WOLI  oraz jest bezprawiem apartheidu NARZUCANEGO tu, prawem kaduka, EKSPERYMENTU GENETYCZNEGO.

        Pozamykanie kościołów na wiele tygodni, zwłaszcza w okresie Świąt, Komunia Święta na ręce etc to tylko jak preludium do opery „Apokalipsa” pisanej przez antyChrysta, w której zabraknie wiernych i której ks.Kardynał powinien zapobiec wzywając do solidarnej obrony wszystkich chrześcijan, którymi i my jesteśmy, bo:  Któż jak Bóg! Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce!  Księże Kardynale nie bój się sprzeciwić naciskom i wycofaj to zarządzenie oraz wezwij niebieskie szwadrony i nasze różańcowe do OBRONY … bo Bóg jest Panem WSZECHŚWIATA.

        Dygresja:

        Czy komuś zależy na przejęciu dóbr kościelnych, po ew. wyludnieniu się parafii, którym zostanie alternatywne zejście do katakumb?

Jezu Chryste TY SIĘ TYM ZAJMIJ i chroń Słowa Prawdy.

Małgorzata Kossowska

•••

Witam,

        Był taki skecz kabaretowy, w którym jeden z aktorów mówił właśnie: Tato! Chwalą nas!, drugi pytał: kto i otrzymywał odpowiedź: Wy mnie, a ja was! I to chyba najlepszy komentarz do tej dobrze napisanej historii na Goniec, Marcin Baraniecki: KAPO. To się czyta jednym tchem. Gratulacje! Czasem autentycznie wydawało mi się, że jadę tym samym pociągiem przez granice Polski i DDR. Co za wspomnienia tak bliskie, jak mój stary paszport z wieloma jeszcze nie wyblakłymi stemplami DDR.

        I te uczucie pełne radości po przejechaniu bezpiecznie granicy i bycia w wolnym kraju które wojne przegrało. Tam też w “KAPO” taki wątek jest.

Pozdrawiam,

Marek <><

•••

        Czy każdego tygodnia będziemy czytać o kolejnym napadzie na Kościół Św.Stanisława Kostki w Toronto?  Nie wyliczając poprzednich szkód, to już druga szkoda we wrześniu tego roku, bo jak już pisałam o tym, że  4 września parafialna gablota z ogłoszeniami została zdewastowana i ktoś urządził sobie ognisko na schodach, to  jeszcze 10 września rozbite  zostały 2 szyby.

        CZYŻ TO NIE JEST WYSTARCZAJĄCYM DOWODEM NA NOTORYCZNY HATE CRIME  WYMIERZONY PRZECIW TEJŻE KATOLICKIEJ PARAFII I CZYŻ TO NIE NAJWYŻSZY CZAS DO POWAŻNEGO POTRAKTOWANIA SPRAWY NA WYŻSZYM SZCZEBLU?

        W Biuletynie parafialnym czytamy:

        „KOLEJNY AKT WANDALIZMU?

        Z przykrością informujemy o kolejnym akcie wandalizmu, który miał miejsce w piątek, 10 września b.r. o godz. 19:05. W wyniku tego przestępstwa zostały zniszczone dwie przyciemniane szyby przy wejściu do sali parafialnej. Przestępstwo, podobnie jak poprzednie czyny wandalizmu, zostało zgłoszone policji.”

CZY TAKIEGO ROZBESTWIENIA NIE POWINNA WRESZCIE UKRÓCIĆ POLICJA?

Małgorzata Kossowska

•••

Komentarze do tekstu A.Kumora „Spowolnić ruch walca”

Krystyna Olczak:

        Wzruszyłam się pana artykułem, też próbowałam, rozmawiać z ludźmi, ale o zgrozo jak wspomniałam o nowej partii to bardzo mało ludzi wiedziało o niej i nawet zostałam zaatakowana słownie że kogo ja tu proponuję, że przez taką jak ja to PC straci i trzeba głosować na większą partię, aby ci czerwoni nie wygrali

        Było mi przykro. że usłyszałam to akurat z ust osoby pracującej w kościele, byłam zszokowana, a zarazem zrozpaczona, że ludzie tak ślepo jak ćmy lecą za propagandą, a nie zagłębią się w co dana partia ma nam do zaoferowania.Ręce opadają, jak ludzie niby katolicy, a tak maja mało wiary i kompletnie pojęcia o tym co nas katolików czeka, gdy będziemy popierać nieopowiednią partię. Ja tej osobie odpowiedziałam tylko, że zawsze głosuję zgodnie z moim sumieniem i mam do tego prawo i dobrze się rozejrzałam zanim podjęłam decyzję za kim pójdę i ty nie masz prawa mnie obrażać, gdyby głosowała na L….. jako katoliczka to byłoby nie w porządku.

        Rozmawiając tak z rodakami to jestem zrozpaczona ich poglądami, bo tu idzie do koscioła, a tu głosuje za tymi, którzy chcą nas zniszczyć, to się w pale nie mieści i recę opadają. Stoczyłam wiele bojów ze znajomymi, próbowałam różnych sposobów, aby przekonać, wszystko na nic, większość z tych ludzi w kościele to faryzeusze, chodzi bo chodzi, ale po co to nie wie. Pozdrawiam pana Andrzeja, dziękuję za te pana słowa, polecam wszystkim aby śledzili pana artykuły i wyłączyli telewizję a włączyli myślenie. Niech Bóg i Maryja ma pana w swojej opiece.

•••

Goska Kadluboski:

        To co się dzieje w Kanadzie (ale też praktycznie wszędzie) nie jest niczym, co napawa optymizmem! Wszystko zależy co, ile się wie, ile chcesz wiedzieć, czy umie się krytycznie obserwować, myśleć…. Ci, którzy przeżyli inny ustrój inaczej widzą (a przynajmniej powinni!) to co się dzieje. Wybory, (nieważne kto głosuje, ważne kto głosy liczy!), restrykcje, braki, przywileje, podział społeczeństwa, niektórzy wiedzą o co chodzi o jak to działa. Niestety zmiana systemu myślenia, obudzenie i reagowanie to są procesy długotrwałe, jakkolwiek możliwe i konieczne! Brak akcji/reakcji = akceptacja. Tak więc wszyscy narzekamy, wiemy że wiele rzeczy jest nie tak, ale pomyślmy co z tym robimy. Za pasywność, niewiedzę trzeba kiedyś zapłacić, jak nie dziś, to jutro albo pojutrze. A tymczasem We are losing our freedom, rights and we hate each other. Smutne, ale prawdziwe!

•••

Derek Krawczyk:

“I druga rzecz, że jednak 5% dla partii Maxima Berniera świadczy o tym, iż jest pewnego rodzaju awangarda ludzi myślących, którzy widzą, że tracimy wolność, tracimy swobody obywatelskie, tracimy gwarancje konstytucyjne, rzekomo w imię „bezpieczeństwa pandemicznego”  – koniec cytatu

        Kilka dni temu słuchałem radio 7, był tam były poseł PC W. Lizoń, który z pretensjami wypowiadał się że głos oddany na PPC to cios w serce jego partii czyli PC, odkąd mogę głosować, a mogę już 30 lat zawsze mój głos był na PC, ale od kilku lat PC nie jest tą samą partią co lata temu, niech mi były poseł powie jakie są znaczące różnice pomiędzy jego PC a liberałami na czele których stoi ten przebieraniec? Masz racje Andrzeju, to co napisałeś wyżej, jestem pewien że któregoś dnia więcej ludzi pójdzie po rozum do głowy i Kanada znowu będzie takim krajem, do jakiego przyjechałem ponad 30 lat temu.