Szanowny Panie Redaktorze !

Z niemiłym zaskoczeniem otrzymałem przed chwilą wiadomość o Pańskim zatrzymaniu przez policję. Człowieka cholera bierze i wzrasta NIENAWIŚĆ do władzy kiedy ta co i rusz „pod płaszczykiem„ z roku na rok wprowadza  wbrew logice i wszelkim cywilizowanym regułom społecznej egzystencji; ustawy, przepisy, definicje, zarządzenia, nakazy i zakazy nie mające nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Tego rodzaju terroryzowanie tym bardziej rozwściecza i prowokuje ludzi do agresji czy MOWY NIENAWIŚCI .

Oni obrażają inteligencję, mądrość życiową i zasady etyczne nas, mieszkańców tego Kraju, szczególnie w podeszłym wieku, z bagażem często niemałych doświadczeń,  uważając nas za stado baranów.

Jako 75 – letni, od ponad 30 lat obywatel Kanady bardzo dobrze pamiętam jako małolat zamordyzm stalinowski. To właśnie coraz bardziej od kilku lat kojarzy mi się z postępowaniem tutejszych władz.

Czy w tej sytuacji polonijne organizacje, posłowie, duchowieństwo,  ludzie kultury i nauki próbują coś przeciwdziałać takiemu zastraszaniu, sianiu niepokoju, terroru i niepewności jutra .

Przecież jeżeli tam „u góry„ tzw. honorables nie mając kompletnie merytorycznego, zawodowego, profesjonalnego czy moralnego przygotowania i doświadczenia w zakresie rozumienia słowa „MOWA  NIENAWIŚCI„ (pojęcie mgliste i przepastnie workowate z możliwością interpretacji na tysiące sposobów)  to jakim sposobem i na jakiej prawnej podstawie zmuszają ludzi do przestrzegania takiego kretyńskiego prawa.

To właśnie jest prowokacja do tego aby to pseudo prawo bezczelnie kłamać.

Prawo stanowione powinno opierać się na jasnych, przejrzystych, wyraźnych i jednoznacznych przesłankach. Tym bardziej, że ta władza ceduje egzekucje tego mętnego prawa na niższe szczeble jak np. na policje .

Takie zasady obowiązują we wszystkich szanujących się na świecie  instytucjach naszej (łacińskiej) cywilizacji.

Może w tej sytuacji dobrze byłoby zorganizować jakąś petycję?

Ja ze swej strony ten Pański link rozesłałem do kilkudziesięciu moich wspólne-mailowiczów tu w Kanadzie jak również wysłałem do Polski, USA , Irlandii i Niemiec .

Gdyby Pan potrzebował jakiejś pomocy wolontariusza to chętnie służę moja skromna osoba w miarę moich możliwości jakkolwiek mieszkam w pobliżu Chatham.

Z poważaniem Eugeniusz

Od redakcji: Szanowny Panie, bardzo dziękuję, podzielam Pana zaniepokojenie o losy Kanady, w której najbardziej fundamentalne prawa wolnego świata, jak wolność słowa, gwałcone są przez mętne i nieprecyzyjne „nadustawy”, powodujące korupcję systemu prawnego oraz podważające zasady demokracji i swobód obywatelskich – Andrzej Kumor.

•••

OŚWIĘCIM. 80. rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz – 14 czerwca 1940 r.

14 czerwca 1940 r. Niemcy skierowali z więzienia w Tarnowie do obozu Auschwitz grupę 728 Polaków. Wśród nich byli żołnierze kampanii wrześniowej, członkowie podziemnych organizacji niepodległościowych, gimnazjaliści i studenci, a także niewielka grupa polskich Żydów. Otrzymali oni numery od 31 do 758.

Obchody 80. rocznicy tego wydarzenia zostały objęte Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a także Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego.

Ze względu na bezprecedensową sytuację zagrożenia epidemicznego spowodowanego pandemią koronawirusa obchody rocznicy deportacji pierwszego transportu Polaków do niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz będą miały inny niż pierwotnie planowano charakter. Program głównych obchodów będzie dostosowany do ograniczeń wynikających z zagrożenia pandemią. Niestety nie będą to mogły być obchody o charakterze masowym. Wiele zaplanowanych wydarzeń, zwłaszcza wystawienniczych, odbywać się będzie w przestrzeni internetowej.

PROGRAM OBCHODÓW GŁÓWNYCH:

• Msza Święta w Centrum Świętego Maksymiliana w Harmężach pod przewodnictwem bp. Romana Pindla – planowana transmisja

• Symboliczne upamiętnienie na terenie byłego obozu Auschwitz I – planowana transmisja.

•••

Szanowni Państwo

W związku z artykułem pt. “Those Who Justify Genocide (https://philosophynow.org/issues/138/Those_Who_Justify_Genocide), podjęliśmy interwencję w sprawie fałszywej tezy w nim zawartej.

Autor tekstu, Michael McManus twierdzi, że w czasie II wojny światowej istniały „polskie szwadrony śmierci” („Polish death squads”). Wysłaliśmy list do portalu philosophynow.orgtłumacząc nieprawdziwość zawartych informacji i domagając się korekty i przeprosin.

W cytowanym artykule autor uważa, powołując się na książkę Christophera Browninga „Ordinary Men : Reserve Police Battalion 101 and the Final Solution in Poland”, w której historyk ten opisał działania 101. Policyjnego Batalionu Rezerwy mordującego Żydów na terenie Lubelszczyzny. Członkowie batalionu, złożeni z niemieckich policjantów z Hamburga, dokonujący zbrodni na Żydach stali się tym samym dla McManusa powodem do nazwania takich jednostek mianem „polskich szwadronów śmierci”. To fałszywe określenie wymaga zdecydowanej interwencji. Wysłaliśmy do redakcji portalu list, w którym domagamy się korekty i przeprosin. Poniżej zamieszczamy tekst, który wysłaliśmy do redakcji, a także jego polską wersję:

List przesłany do Philosophy Now.

Wersja polska listu.

W przypadku braku korekty będziemy prosić Państwa o wysyłanie listów do Philosphy Now. Zachęcamy jednocześnie Państwa do wzywania portalu do usunięcia kłamliwego określenia, co można zrobić m.in. poprzez Twitter: https://twitter.com/PhilosophyNow/status/1268491577367896064