Centra DriveTest zostały w poniedziałek ponownie otwarte w całym Ontario.

Osoby urodzone od stycznia do czerwca będą mogły odwiedzać te biura już od tego tygodnia, a  urodzeni od lipca do grudnia będą mieli do nich dostęp  w przyszłym tygodniu.

Dostęp do usług DriveTest będzie się się odbywał naprzemiennie co tydzień, aż do pełnego przywrócenia usług we wrześniu.

W pierwszej fazie ponownego otwarcia wszystkie 56 centrów zostanie otwarte na testy na prawo jazdy G1 i M1, wymianę prawa jazdy oraz aplikacje i odnawianie komercyjnego prawa jazdy.

Testy drogowe na komercyjne prawo jazdy będą dostępne tylko po wcześniejszym umówieniu w 28 lokalizacjach.

 

„Przedłużyliśmy ważność wszystkich praw jazdy, dlatego prosimy, aby wszyscy wstrzymywali się z wizytą w ośrodku DriveTest, chyba że potrzeba prawa jazdy jest pilna. Mogę zapewnić, że nikt nie straci prawa jazdy w wyniku COVID -19. stwierdziła minister transportu Caroline Mulroney w pisemnym oświadczeniu.

DriveTest będzie wymagać od wszystkich klientów noszenia masek podczas przebywania w ośrodkach i podczas testów drogowych. Klienci będą również musieli przejść kontrolę temperatury przed testami drogowymi.

Podczas egzaminów drogowych egzaminatorzy będą również nosili maski i będą mieli pakiety dezynfekujące oraz pokrowce na siedzenia.