Czy ktoś z Gońca może skomentować dlaczego prez Duda w swoich pytaniach uniknął najważniejszego o rabunkową, USD multimiliardową ustawę USA #447 o mieniu bezspadkowym zamordowanych przez Niemców Polaków pochodzenia żydowskiego? Jan Jekiełek

Od redakcji: Samo postawienie pytania, komentuje sprawę.

•••

Panie Andrzeju, ja pana szanuje za patriotyzm i odwagę i nie posądzam aby w pana opinii były ważne organizacje polonijne, mniej ważne i nieważne. My wszyscy jesteśmy ważni, którzy poświęcają swój czas, też niektórzy swoje pieniądze i przyjeżdżają oddać hołd tym co poświęcili życie za Polskę, jednocześnie propagując historię polska.

Więc nie wiem dlaczego na video które otrzymałam dzisiaj jest wycięte składanie przeze mnie kwiatów w imieniu Zarządu Federacji, i jest wycięte również wymienienie przez panią Zosię niektórych organizacji przybyłych z kwiatami, oczywiście Federacji też.

Nie wiem kto sporządzał opis wczorajszej uroczystości do FB, News i TVP, ale uważam że powinna być korekta nieścisłości, jest to nie fair.

Jest mi przykro jak również moim Koleżankom z Federacji.

Z poszanowaniem,

Katarzyna Grandwilewska

Przewodniczaca PCWF

Od redakcji:  Szanowna Pani niniejszym korygujemy. Ja bardzo przepraszam, ale w moich relacjach – do tej pory kilkunastu z Pielgrzymek do Niagara on the Lake robię skróty. Zawsze staram się przekazać coś nowego pod innym kątem.

        Nie jestem sprawozdawcą kongresu czy innej organizacji, lecz po prostu staram się oddać kamerą nastrój miejsca i przekazać przesłanie,

Dlatego robię wywiady i krótkie rozmowy również z przygodnymi ludźmi.

        Wiem, że było jeszcze kilka innych osób, robiących zdjęcia – proszę napisać sprawozdanie – chętnie opublikujemy,

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej Kumor

•••

From: Ryszard Kotlarz <ryszard.kotlarz@gmail.com>

Chcę od dwóch dni zarejestrować się do wyborów korespondencyjnych. Wszedłem na stronę podaną przez konsulat i po wpisaniu danych z ważnego paszportu mojego i żony otrzymałem wiadomość, iż te informacje są nieprawdziwe.Paszport wystawił konsul w Toronto. Na tę chwilę jestem pozbawiony możliwości głosowania.

Od redakcji: otrzymaliśmy też wiele innych listów i telefonów od ludzi, którzy mieli trudności albo nie mogli się zarejestrować do tegorocznych polskich wyborów korespondencyjnych.

•••

Jest to kolejny przykład szczucia i straszenia PIS-em przez Konfederację.

Jak pamiętamy, Konfederacja straszyła swych zwolenników tzw. ustawą 447. Tak przekonali do tego swych zwolenników, że nie przemawiały do nich żadne argumenty. Członkowie PIS niejednokrotnie, także ustami Kaczyńskiego, publicznie uspokajali że nie zrealizują żadnych takich roszczeń (co też usłyszycie w załączonym fragmencie).

Dziś TVP po raz kolejny przypomniała słowa lewaka Trzaskowskiego na ten temat.

Wtedy kiedy Trzaskowski był wiceszefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych na pytanie o wypłacenie Żydom 60 miliardów dolarów, Trzaskowski powiedział tak:

..no, na pewno nie mamy 60 mld dolarów w budżecie na załatwienie tego w jeden rok. Natomiast trzeba oczywiście rozmawiać ze środowiskami żydowskimi i ten problem rozwiązać”

Jakoś już Konfederacja nie podejmuje tematu ustawy 447. Czyżby wypłacanie tak potężnej kwoty pieniędzy (bo ustawa 447 mielibyśmy wypłacać dużo więcej niz 60 mld) miała być sprawa sezonowa?

To Trzaskowski wyraźnie zapowiadał gotowość do rozmów ze środowiskami żydowskimi w/s wypłaty 60 mld, a KONFEDERACJA SZCZUPŁA POLAKÓW ŻE TO ZROBI PIS.

Aha, Konfederacja powie, że PIS nie zareagował na zabezpieczenie tego ustawa, wiec to miałoby oznaczać że “coś planują”. Moja odpowiedź jest taka: to co sobie życzy Konfederacja, nie musi być realizowane tylko dlatego że Konfederacja tego chcę dziś, tu i teraz, i w taki sposób. Niejeden z nas ma pewne specyficzne oczekiwania od rządu, i jak tego rząd nie zrealizuje łatwo jest o zwątpienie.

Tylko że, nie ma na całym Świecie rządu, który by dogodził każdemu z osobna, a już tym bardziej partii która wylała tyle hejtu na PIS niemal od pierwszych dni rządów. W polityce też jest powszechny zwyczaj powstrzymywania się od pewnych reakcji które mogłyby zaszkodzić dobrym stosunkom międzynarodowym.

Także; kwota potencjalnego “odszkodowania” jest tak wielka że aż nierealistyczna. Więc część Konfederatów mówi: “ty tego nie wiesz ze już po cichu te pieniądze wypłacają”. Osoba która takie coś wypowiada sama nie jest w stanie tego udowodnić.

Tzw. “opozycja” tylko czeka na to aby pokazać, że PIS wypłaca jakieś odszkodowanie. A są wśród nich i spece od ekonomii państwa i wiedza, gdzie taki dokument znaleźć. Jak do tej pory, nikt nie udowodnił że PIS wypłaci Żydom cokolwiek. Gdyby PIS planował coś takiego to raczej zrobiłby to już wcześniej, bo skąd wiedzą, że mogą w następnej kadencji znów mieć parlamentarną większość?

Słowa Trzaskowskiego z jednoczesnym nagraniem wideo z jego wizerunkiem, to przykład dowodów rzeczowych jakimi właśnie posługuje się TVP. Więc jeśli zwolennicy Konfederacji pozostają stale pod wpływem mediów tzw “narodowych” które tak jak POstkomuna wmawiają, że TVP kłamie, nie usłyszę i nie zobaczą tych dowodów.

Ja tu nie doradzam, że mamy słuchać tylko TVP, ale nie odrzucać tych mediów, w których akurat przypomina się o faktach z niedalekiej przeszłości, a których wielu już zapomniało. Własnie tych dowodów rzeczowych opozycja nie chce abyś ty słuchał/słuchał.

Głosowanie na Konfederację w dzisiejszej rzeczywistości to…..GŁOS STRACONY, i duża szansa na to, że lewacy i POstkomuna na nowo przejmą władzę.

W jednym z programów TVP “Studio-Polska”, nadanym wczoraj był temat LGBT. dwóch członków Konfederacji też tam było. Oni nie atakowali lewaczki…. oni atakowali PIS też czymś, co nawet nie było tematem dyskusji. Oni za marsze tzw “równości” obwiniali PIS. Nie atakowali lewaka, który tam był, pomimo że od niej “dostaje się” też i Konfederacji. Coś niesamowitego co robi Konfederacja!!!!!

Od redakcji: Każdy patrzy i ocenia

•••

Zofia Sienko

Bogu dziękować za to  “otwarcie” naszego Kościoła.  Również za ten reportaż Pana Kumora.. i odwagę i męstwo do zadawania pytań i  ciągłego szukania i upominanie się o  Prawdę.

Mam pytania proszę o odpowiedz, może Kapłana.

Jeśli  wiemy że Ciało  Jezusa to prawdziwy Bóg który uzdrawia wszystko i wszystkich   i  Jest Wszechpotężny to jaka jest różnica czy przyjmuję  Komunię Świętą do ust, jak” zarazki” zawsze w przyjmowaniu  występują?

Dlaczego od wielu już lat tak razi i piętnuje się przyjmowanie do ust i na klęcząco Pana Jezusa nawet w Kościele a przecież przyjmowanie Boga to nie linia samoobsługowa, dlaczego mamy witraże, nowe wejścia, piękne schody ale nie mamy klęczników przy Komunii tz. balasek?

Czy chodzi bardziej o Chwałę Boga, czy szybkość lub wygodę ludzi, a   może  Kapłanów?

Dlaczego teraz władza świecka weszła do Kościoła przecież co cezara dotyczy cezara, a co Boże dotyczy  Boga i odpowiadamy jako Kościół przed Bogiem?

Dlaczego jesteśmy tak słabi, że pozwalamy władzom świeckim ustalać, gdzie mam stać w Kościele  jak w Costco nikt tego nie ustala i ogromna ilość ludzi buszuje po sklepie  do woli?

Dlaczego nie możemy śpiewać w Kościele, jak to logicznie wytłumaczyć i dlaczego Kościół zgodził się na takie obostrzenia, dlaczego władza świecka ustala Msze Świętą?

Obyśmy już nie ustępowali, bo dając palec mogą wyrwać nam rękę, czy odebrać życie bo wolności religijnej  już  w Kanadzie nie mamy…Niby pod pozorem wirusa… co  niestety martwi i boli.

Będę czekać na odpowiedź i życzę mężnej  i prawdziwej wiary w Boga najbardziej dla Kapłanów, ale też dla nas ludu Bożego..

Szczęść Boże!

Od redakcji: Wiara wszystkim nam potrzebna

•••

Zbigniew Turkiewicz

ANTYKULTURA WŁAŚNIE NASTAJE. STOPNIOWO ULEGAMY JEJ. PRAWO, TRADYCJA, WIARA, RZETELNOŚĆ, UCZCIWOŚĆ, HONOR, ODWAGA I WOLNOŚĆ USTĘPUJĄ MIEJSCA LEWACKIEJ AGRESJI. ROBIENIE BOHATERA Z BANDZIORA, KLĘKANIE PRZED MOTŁOCHEM, USTĘPOWANIE PRZED HASŁAMI LGBT W IMIĘ ZGUBNIE INTERPRETOWANEJ TOLERANCJI – TO DROGA DO KRAWĘDZI PRZEPAŚCI. BLISKO JUŻ. LEWACTWO ŻYWI SIĘ CHICHOTEM LUCYFERA.

Od redakcji: Zgadza się, trzeba krzyczeć