Trzy osoby zginęły podczas dachowania autobusu w parku narodowym Jasper w Albercie. Wypadek miał miejsce w sobotę około 1 po południu na morenie lodowca, na Columbia Icefield. W pojeździe znajdowało się 27 pasażerów, którzy jechali oglądać lodowiec. Na miejsce przyjechała policja, ratownicy medyczni, kilka jednostek straży pożarnej i Parks Canada.

RCMP podało, że w pierwszej kolejności powiadamia rodziny ofiar. Policja nie podała do publicznej wiadomości żadnych nazwisk.

Wiele osób jest w stanie krytycznym. Osoby te zostały przetransportowane śmigłowcami wynajętymi przez Parks Canada i z Shock Trauma Air Rescue Service (STARS) do miejsca, gdzie ich stan może być bezpiecznie zbadany. Częśc przewieziono karetkami do różnych szpitali.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Tanya Otis z firmy Pursuit, zajmującej się organizowaniem wycieczke na lodowiec Athabasca, potwierdziła, że jeden z autobusów off-road Ice Explorer dachował w drodze do lodowca. Alberta Health Services podało, że w szpitalach w Albercie przebywają osoby w stanie krytycznym i ciężkim.