Policja aresztowała 11 osób i odzyskała ponad 50 skradzionych pojazdów, przygotowanych do wysyłki do ​​Afryki w wyniku trwającego kilka miesięcy śledztwa w sprawie kradzieży luksusowych samochodów, głównie SUV-ów Hondy.

Okręgowa policja York twierdzi, że rozpoczęła dochodzenie w styczniu po tym, jak zauważyła „trend”, kradzieży modeli Honda CRV wyższej klasy z osiedli mieszkalnych w  GTA.

Sprawcy „przeczesywali lepsze dzielnice” w poszukiwaniu określonych pojazdów.

Najczęściej kradzionymi pojazdami były Honda CRV z ostatnich trzech lat, ale również Honda Accords, Toyota Highlanders i Lexus.

Złodzieje jeździli po okolicy i wybierali pojazd, którego szukali, a następnie wracali między północą a 5 rano i dokonywali kradzieży znaną metodą na  przeprogramowaniem breloczka do kluczy.

pisaliśmy o tym tutaj

Każdego lexusa i każdą toyotę złodzieje uruchamiają w kilka sekund

Kradzieże pojazdów miały miejsce w całej GTA, ale były szczególnie częste w Vaughan, Markham, północnym Toronto i w regionie Peel.

Policja twierdzi, że udało jej się odzyskać 52 skradzione pojazdy, które wysłano do Montrealu koleją. Szacunkowa wartość tych skradzionych pojazdów wynosi 2,1 miliona dolarów.

Samochody miały zostać wysłane do Afryki.

Śledztwo  jest w toku.