Policja Peel szuka dwóch podejrzanych po strzelaninie i uprowadzeniu samochodu z małym dzieckiem w środku. Zdarzenie miało miejsce w Mississaudze w piątek wieczorem

Policja około godziny 19:00,w rejonie Burnamthorpe Road i Brickstone Mews w pobliżu Confederation Parkway próbowała dokonać aresztowania  kiedy ktoś zaczął strzelać.

Policjanci odpowiedzieli ogniem w obronie własnej.

Jeden z czterech podejrzanych następnie staranował pojazd taktyczny własnym samochodem,  próbował uciec pieszo, po czym zatrzymał na ulicy czarnego pick-upa z 8-letnią dziewczynką w środku. Wyrzucił z kabiny dwie osoby i odjechał,

 

Film naocznego świadka przesłany do CityNews wydaje się pokazywać moment porwania samochodu.  „Moja córka jest w samochodzie! Moja córka jest w samochodzie ”-  krzyczy, mężczyzna, gdy kilka radiowozów rusza za pickupem.

Policja twierdzi, że podczas pościgu podejrzany wypchnął dziewczynkę z pojazdu. Nie odniosła  poważnych obrażeń fizycznych.

Funkcjonariusze dogonili skradziony pojazd prawie pięć kilometrów dalej na Eglinton Avenue i Creditview Road, gdzie podejrzany porzucił samochód i uciekał pieszo.

Wezwano wsparcie lotnicze z regionu York, aby pomóc policji w poszukiwaniach jednak ustalono, że ​​podejrzany nie przebywa już w tym konkretnym obszarze.

Policja opublikowała opis drugiego podejrzanego, którego ostatnio widziano, jak opuszczał budynek w pierwotnym miejscu strzelaniny i porwania samochodu. Jest to Murzyn  średniej budowy. Ostatnio widziano go w białej koszulce bez rękawów, nakryciu głowy ze złotej tkaniny, kryształowych kolczykach, białych skarpetkach do kostek i bez butów.

„Obejrzeliśmy nagrania z monitoringu, mamy wyraźne zdjęcia podejrzanego” – powiedział Cst. Akhil Mooken.

Policja twierdzi, że czwórka podejrzanych była poszukiwana za serię napadów na banki i apteki w całej GTA. Dwóch pozostałych podejrzanych należy uznać za uzbrojonych i niebezpiecznych.