British Columbia Center for Disease Control (BC-CDC) opublikowało listę sugestii, jak zwiększyć „bezpieczeństwo” intymności seksualnej podczas pandemii COVID-19.

Strona internetowa wyjaśnia, że chociaż nie jest jasne, czy nasienie może przenosić koronawirusa, jakikolwiek kontakt seksualny może go przenosić poprzez dotykanie i przenoszenie śliny poprzez całowanie.

Po stwierdzeniu rzeczy oczywistych, że wirus nie może rozprzestrzeniać się poprzez  masturbację lub Internet, agencja przyznaje, że ryzyko złapania COVID-19 wzrasta wraz z liczbą partnerów seksualnych danej osoby.

BC-CDC podaje następnie listę środków, które można podjąć, aby „zabezpieczyć się” podczas aktywności seksualnej, w tym mycie przed i po, pytanie partnerów o ich stan zdrowia, zapisanie danych kontaktowych, aby powiadomić ich o wszelkich zmianach w diagnozie włanego stanu zdrowia oraz stosowanie prezerwatyw.

Co najbardziej kontrowersyjne, strona wymienia różne środki mające na celu ograniczenie lub wyeliminowanie każdego aspektu seksu poza kontaktem genitaliów – noszenie masek; unikanie całowania; wybieranie pozycji, w których partnerzy nie stają naprzeciw siebie; oraz stosowanie „barier, takich jak ściany, które umożliwiają kontakt seksualny, ale uniemożliwiają bliski kontakt twarzą w twarz”.

Również w Stanach Zjednoczonych Departament Zdrowia miasta Nowy Jork opublikował listę wytycznych dotyczących seksu podobnych do wytycznych BC-CDC, która zawierała kilka takich samych zaleceń wraz z sugestią, aby „uczynić to trochę perwersyjnym”.

 

za lifesitenews