3 damy kontra Kołchoźnik

Żony dwóch kandydatów na prezydent Białorusi połączyły ekipy swych mężów. Występują na wiecach razem z panią Ciechanowską, która będzie na biuletynie wyborczym, a jako symbol swych wysiłków proponują noszenie na nadgarstkach białych wstążek.

Jeśli 9 sierpnia zwycięży w wyborach pani Ciechanowska, to potem odbędą się już nowe uczciwe wybory gdzie wystąpią ich mężowie.

Niezarejestrowany pan Walerij Capkała czmychnął do Moskwy i tam biadoli w TV na Łukaszenkę, który w piątek wystąpił w TV. Współczuj Trumpowi i twierdzi, że podobnie jak on użyje wojska, by tłumić demonstracje oraz twierdzi, że najeżdżają obcy by te problemy wzniecać.

Grunwald

Twierdzenie, że „Litwini” bili się tam, to jakby twierdzić, że pod Monte Cassino walczyli sami prawosławni Białorusini. Tak walczyło ich tam 600 i nie trzeba o nich zapominać.

Ale w XV w. W K Litewskie obejmowała też jeszcze całą, dzisiejszą Białoruś aż do Smoleńska. Jak nie chciano zaprosić Łukaszenkę na pola bitwy to można było choć zaprosić przedstawicieli Związku Polaków Białorusi i nie tylko polakożercze władze z Wilna, a moc Polaków litewskich z ich wodzem panem Janem Tomaszewskim na czele.

Pretensje

Gdybym głosował, to bym głosował  w II turze zaciskając zęby na Andrzeja Dudę, bo kłamczuch, zwolennik lewaków i zboczeńców jest mi bardziej obcy.

Postanowiłem jednak wyliczyć jakie mam zarzuty do pana Prezydenta:

– chce walczyć z antysemityzmem a zapomina, że jest prezydentem Polski i ma obowiązek walczyć z ….polakożerstwem;

– nie potrafi ostro stawiać przeciw tępieniu Polaków nie tylko na Kresach, ale np w Niemczech, gdzie im nie przywrócono praw mniejszości narodowych, jakie mieli do 1940 r. i nie oddano domów jaki im Hitler skonfiskował;

– nie walczy przeciw wszelkim polakożercom jak banderowcy czy litewscy nacjonaliści;

jednym słowem nie jest twardym polskim prezydentem

Nie zauważono

Tylko gdzieś przypadkiem było, że para prezydencka pojechała w poniedziałek wieczorem na Jasną Góre podziękować za zwycięstwo. Czyli, jak są „obiektywne” polskie media, w tym PAP.

Co wtedy

Nie ma 100% pewności, że Sąd Najwyższy uzna wybory za ważne. Kto na tę sytuację w Polsce się przygotowuje?

Ktoś poleca

Jeden tydzień bez wiadomości, i człowiek czuje się wypoczęty.

Zarozumialcy

Rudej Yankesce w Warszawie powinno się przypomnieć, że wedle ich prawa obcy nie mogą mieć elektronicznych mediów w USA, PiSowcom, że w Kanadzie zgrabnie zlikwidowano obce media.

W ustawie o podatkach jest zakaz wliczania w koszty firm wydatków na reklamy zamieszczane w mediach NIE będących własnością kanadyjskich osób fizycznych.

Kilka razy bez efektu próbowałem spotkać się z długowłosym prezesem klubu PiS-u w sejmie, by mu o tym powiedzieć. Wreszcie podyktowałem jego sekretarce, jak to zrobiono w Kanadzie i co? G….. .

Sami swoi

Gwałciciele: Epstein, Weintain, Polański, Woody Allen, Strauss-Cohn, czy Cohn-Bendit.  Jak kamfora błyskawicznie znikają z mediów informacje o ich żydowskim pochodzeniu.

T-shirty

Są też szczególnie latem bardzo tu popularne i na nich są różne napisy i dekoracje po angielsku. A zdarza się dość często, że noszący nie rozumie co na niej jest… napisane.

Śmiech na sali

Często jakieś państwa, lub jacyś ludzie robią taki lub inne demonstracje, o których wiadomo, że nie dadzą rezultatów. Takie są np. Litwinów przeciw atomowej elektrostancji na Białorusi, która ma być otwarta lada miesiąc. Podobnie pokrzykiwania Trumpa przeciw rurociągowi rosyjskiemu Nord Stream 2 do Niemiec, zaś Rosjanom nie podoba się przekopanie Mierzei Wiślanej.

Trzeba było demonstrować lata temu, a teraz gdy wydano już krocie jest ciut, ciut późno.

Co robić?

Pan Trzaskowski stanie się teraz głową lewicy. Warto więc przypatrzeć się jego działaniom w Warszawie.

Są liczne rzeczy „nie tak”, za które nie można go bezpośrednio winić, ale jest jedno, za które można i trzeba go za to atakować, to biurokracja.

Jak mi w warszawskim ratuszu powiedziano tam można zwolnić połowę urzędników, bo tylko sobie nawzajem przeszkadzają, robić coś dobrego.

Czy by się zdobył, by np. zredukować wydział prawny z 700 do 70 ludzi, a wydział komunikacji z 650 do 60, bo tramwaje, metro czy autobusy mają osobne własne zarządy.

Panoszenie się lewactwa

Są różne upodobania i skłonności niekoniecznie zgodne z naturą, ale ci z pod znaku LGBT starają się nam wmówić, że ich jest miliony, że dzieje się im krzywda. Może ale czy wolno im narzucać innym swe poglądy, Róbcie co chcecie „pod kołdrą”, ale jak się narzucajcie Polakom to niech się nie dziwią, że to powoduje reakcje i niechęć do nich większości.

Antysemityzm

Po wojnie z Francją w 1970-71 roku Niemcy otrzymali olbrzymie odszkodowania i banki rozdawały, „jak leci”, kredyty. W końcu był krach i twierdzono, że na nim wzbogacili się tamtejsi Żydzi i tak wtedy tam zrodził się ten termin.

W Konsulacie

Sprawa była prosta. 17-letnia córka musiała wyrobić nowy polski paszport, więc z nią i żoną udaliśmy się do konsulatu w Mińsku. Musieliśmy mieć maski, byliśmy tam 40 minut i jeszcze raz żona musi przyjść z metryką naszego ślub oraz dołożyć za tłumaczenie ekstra 50 euro.

Gdy wyrabiałem pierwszy raz dzieciom paszporty kanadyjskie trwało to 10 minut w ambasadzie Kanady. Żona na wniosku złożyła w domu w Mińsku podpis, a tylko urzędniczka do niej z Warszawy do Mińska zadzwoniła, by potwierdzić, że chce, by dzieci miały kanadyjskie paszporty.

Gdzie nie lepiej?

Polska opozycja i lewackie media stale lamentują, że PiS dzieli rodaków, że to skandal na skale świata. G… prawda.

Podobnie jest dziś w USA, a gorzej w Żydolandzie. Gdzie obywatele są tak podzieleni, że nawet trudno powołać rząd, a na Netanjahu ciążą zarzuty o korupcję, defraudację i nadużycie zaufania. 19 lipca stanie przed sądem, a sądy w tym kraju działają sprawnie i  niejednego ministra posłały, gdzie „trzeba”.

Osobiście dużo lepiej

Pierwsza dama RP spotkała się – online – z młodzieżą z polskich szkół prowadzonych przez Związek Polaków Na Białorusi. To OK, ale rok temu apelowałem, by osobiście przyjechała do Wołkowyska, by poprzeć zagrożoną tamtejszą polską szkołę, a to byłoby znacznie większym ewenementem.

Kara za spanie

Prof. Patricia Simon z Marymount Manhattan College z New York ponoć zasnęła na konferencji na temat rasizmu i studenci żądają jej dymisji.

Ja się zaś pytam czy przypadkiem konferencja nie była tak nudna, że dostojna profesor usnęła.

W NRD najgorzej

Na ten temat jest kilka książek, które ostatnio podaje Pan Jan Bodakowski na portalu Prawy.pl. Okazuje się, że w 1981 roku w 17 mln NRD miało 91 tys. etatowych pracowników ich bezpieki – Stasi i 189 tys. tajnych współpracowników.

W NRD jeden tajny współpracownik Stasi przypadał na 55 obywateli. W ZSRR jeden tajny współpracownik KGB na 600 obywateli. W PRL tajny współpracownik SB przypadał na 1500 obywateli.

Do tego trzeba dodać, że w parlamencie RFN było kilkudziesięciu agentów STASI.

Łamanie szyfrów

Ciekawy tekst pana Soyki-Wilmańskiego ale zapomniał dodać, że porucznik Kowalewski złamał szyfr Armii Czerwonej zaczynając od słowa – dywizja – dokładnie 19 lipca 1919r. Niestety w lipcu 1920 r. Sowieci zmienili szyfr i to było przyczyną ich sukcesów w sierpniu.

Uwaga – podajcie mi proszę jego E-mail bym mógł do niego napisać.

Aleksander Pruszyński