Na specjalnym posiedzeniu rady miasta  w dniu 10 sierpnia, po wstępnym wstrzymaniu się z podjęciem decyzji o zawieszeniu egzekwowania prawa miejskiego w sprawie hałasu, w celu umożliwienia świątyniom hinduskim nadawanie hymnów przez trzy święta, radni opowiedzieli się jednak za zwolnieniem.

Hinduskie świątynie będą mogły nadawać hymny religijne raz dziennie o godzinie 19:00 przez maksymalnie pięć minut między 11 sierpnia a 1 września 2020 r.

Wniosek o zwolnienie, wysunięty przez Hindu Forum Canada na zeszłotygodniowym posiedzeniu rady, został rozpatrzony i poparty przez Komitet Doradczy ds. Różnorodności i Inkluzywności (DIAC)  na spotkaniu 6 sierpnia.

Chodzi o nadawanie hymnów podczas trzech nadchodzących świąt hinduskich: Krishna Janmashtami (11 sierpnia), Ganesh Chaturthi (22 sierpnia) i Onam (31 sierpnia).

Obecnie miejsca kultu mogą być otwierane, ale są ograniczone do jednej trzeciej pojemności.

Radni, którzy głosowali za skierowaniem wniosku do DIAC, chcieli zachować ostrożność po tym jak zezwolenie meczetom na tymczasowe nadawanie wezwania do modlitw podczas Ramadanu natrafiło na sprzeciw części społeczeństwa. Twierdzono, że jest ono niekonstytucyjne i  narzuca religię innym. Wówczas Hindu Forum Canada było jedyną organizacją, która wypowiedziała się przeciwko zwolnieniu.