Wiceprezes ZG SPK, prezes Polskiego Towarzystwa Wzajemnej Pomocy, członek Koła SPK nr 4 Ed Chrzanowski zaprosił przyjaciół i wszystkich chętnych z organizacji do własnego ogrodu na swobodną dyskusję.

Te coroczne spotkania wzbudzają duże zainteresowanie i cementują Polonię sprzyjają zaufaniu do władz organizacji jak i szacunkowi do wszystkich członków.
Rozmowy nie były niczym ograniczone i każdy mógł się wypowiedzieć na różne tematy.
Najwięcej czasu poświęcono dyskusji o miejscowym kole SPK i o tych, którzy odeszli na wieczną wartę; kolegom Pawłowi Loikowi i Leonowi Dubiskiemu.

Z inicjatywy Eda Chrzanowskiego (repr. ZG SPK) wiceprezesa Z. Brzóski, Johna Stysia i Jana Króla, w Rzymie, w bazylice Santa Maria Maggiore odprawiona została Msza święta za naszych Weteranów Pawła Loika i Leona Dubiskiego.

Był to szczególny dzień 9 maja, kiedy w Rzymie czci się pamięć poległych i zmarłych, jest to dzień zakończenia II wojny światowej.

Rodziny otrzymały zawiadomienie z dedykacją i obrazkiem Ojca Świętego Jana Pawła II.
Wiele uwagi poświęciliśmy w rozmowach obecnej sytuacji koła nr 4, a szczególnie sprawo statutowym Zarządu Koła nr 4 i całej organizacji.

Wszyscy byli wdzięczni za spotkanie, bezpłatny poczęstunek, w którym swą sztuką kulinarną zaskoczył smakoszy Ed Chrzanowski. Ed, mimo zawodowych obowiązków, prowadzi z wielkim powodzeniem Polskie Towarzystwo Wzajemnej Pomocy (ponad 300 członków), a w kole nr 4 Brantford dąży do rozwoju Koła przy zachowaniu szacunku dla władz SPK i wszystkich członków.

Wiceprezes Koła nr 4 Zdzisław Brzóska dziękując wyraził życzenie organizowania kolejnych takich spotkań w przyszłości.

notował J. Krol Foto Z. Brzóska