Krzysztof Bosak: “Jeśli PiS ma gdzieś polskich przedsiębiorców, w tym rolnictwo i hodowców, jeśli PiS woli kumać się z Onetem i skrajną lewicą, to trzeba to przyjąć do wiadomości i wyciągać wnioski.

Zapraszamy do #Konfederacja. My bronimy wolności gospodarczej i polskich przedsiębiorców!
Czego lewica (PiS+Lewica) nie powie o hodowli:
– zakaz hodowli w Polsce nie zmniejszy ogólnej populacji zwierząt hodowlanych tylko pozbawi Polskę dochodu i kontroli nad standardami hodowli.
-w każdej hodowli zdarzają się zwierzęta chore/zranione
-zakaz hodowli w Polsce nie zmniejszy ogólnej populacji zwierząt hodowlanych tylko pozbawi Polskę dochodu i kontroli nad standardami hodowli.”

To nie tylko uderzenie w polskie rolnictwo – to jego zdrada. PiS razem z Lewicą chcą zlikwidować polską branżę hodowlaną, ucierpi całe rolnictwo, rozwinie się szara strefa (poza kontrolą) a skorzystają na tym tylko firmy zagraniczne, które zwiększą swój import do Polski. Niech ludzie patrzą i wyciągają wnioski.

 

Konrad Berkowicz: Rząd znów próbuje zakazać hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Ludzie oczywiście wierzą, że to działanie w interesie futrzaków. Tymczasem wprowadzenie zakazu produkcji futer w Polsce nie zmieni liczby hodowanych zwierząt, tylko przesunie te hodowle za granicę. W planach nie ma bowiem zakazu sprzedaży futer w Polsce, ani w krajach, do których te są eksportowane. Jest to oczywiście rozwiązanie wylobbowane przez zagraniczny przemysł, który pod pretekstem walki o dobro zwierząt, chce przejąć sektor gospodarki, w którym Polska jest bardzo silna.