“Antisemitic Priest Banned from Canadian Archdioceses”  – tak zatytułował informację serwis Bnai Brith, donosząc, że jeden z dyrektorów organizacji w Albercie Abe Silverman miał rozmawiać w sprawie o. Tadeusza Rydzyka z przedstawicielami władz kościelnych, w rezultacie czego te miały zapewnić o odmowie  „pozwolenia na przyjazd o Rydzyka do tej archidiecezji, gdyby nadarzyła się taka możliwość”.

Żydowska organizacja informowała w tekście, że o. Rydzyk wielokrotnie odwiedzał Kanadę, aby zbierać fundusze na swoje przedsięwzięcia medialne w Polsce. W sprawę angażował się albertański polityk, którego rodzice imigrowali z Polski do Kanady Thomas Łukaszuk.” Mam nadzieję, że wszystkie inne archidiecezje kanadyjskie pójdą za tym przykładem ”  – powiedział Łukaszuk.

Michael Mostyn, dyrektor generalny B’nai Brith Canada pochwalił decyzję Kościoła w Albercie.

Na nasze pytanie Archidiecezja Edmonton nadesłała następujący komunikat:

Thank you for your inquiry. The Edmonton Archdiocese has the following statement:

“Rev. Tadeusz Rydzyk is not a priest in the Archdiocese of Edmonton. To our knowledge, there has been no invitation to bring Father Rydzyk to the Archdiocese. If a request was made, it would be denied given Father Rydzyk’s history of making controversial comments that at times have caused distress and division.”

The Archdiocese has no further comment.

 

Ojciec Tadeusz Rydzyk znany jest wielu inicjatyw upamiętnienia Holokaustu. Niedawno w Toruniu powstał Park Pamięci, w którym uczczono Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej.

 

https://www.goniec.net/2020/08/09/ten-park-dobrze-przysluzy-sie-polsce/

 

Odnośnik do tekstu przestał po kilku godzinach działać mimo że nadal znajdują go wyszukiwarki: