Lider federalnej partii konserwatywnej, Erin O’Toole, jest zakażony koronawirusem, ale mówi, że czuje się dobrze. Partia poinformowała o pozytywnym wyniku testu swojego lidera w piątek. Żona polityka i jego dzieci mają wyniki negatywne. O’Toole w środę poddał się izolacji, po tym jak miał kontakt z jednym ze swoich współpracowników, u którego potwierdzono COVID-19.

O’Toole i jego współpracownik byli wcześniej w Quebecu. W poniedziałek lider konserwatystów spotkał się z premierem François Legaultem. Legault dowiedziawszy się o zakażeniu O’Toole’a, na wszelki wypadek poddał się kwarantannie.

W piątek Legault spotkał się jeszcze z premierem Ontario, Dougiem Fordem, premierem Alberty, Jasonem Kenneyem, i premierem Manitoby Brianem Pallisterem. Panowie zjedli razem obiad i próbowali nakłonić rząd federalny do przekazania 28 miliardów dolarów na pomoc prowincyjnej służbie zdrowia.

O’Toole skrytykował system testowania pod kątem COVID-19 po tym, jak w środę razem ze swoją rodziną parę godzin czekał na badanie w Ottawie. Ostatecznie wszyscy mieli zrobione testy w czwartek w Gatineau, w miejscu, gdzie posłowie i ich rodziny mają pierwszeństwo.

Na COVID-19 chorują lider Bloc Québécois, Yves-François Blanchet i jego żona. Oboje do 26 września przebywają w izolacji w ich domu w Shawinigan, Que.