Niedawne badanie przeprowadzone w Krajowym Szpitalu Dziecięcym w Waszyngtonie nie ujawnia żadnych istotnych różnic w danych dotyczących zachorowań dzieci, które zaraziły się COVID-19 i tych, które miały zwykłą grypę.

Badanie to skupiało się na 1042 pacjentach z grypą i 315 z COVID, a także na „wskaźnikach hospitalizacji, przyjęciach na oddział intensywnej terapii i korzystaniu z mechanicznego respiratora”.

W przypadku dwóch pierwszych kategorii wskaźniki były nieco wyższe w przypadku pacjentów z grypą niż z koronawirusem.

Odsetek hospitalizacji wyniósł 21 w przypadku grypy w porównaniu do 17 w przypadku COVID-19.

Przyjęć na OIOM było 7 procent w przypadku pacjentów z grypą, w porównaniu z 6 procentami, którzy mieli koronawirusa. Jeśli chodzi o użycie  mechanicznych respiratorów, wskaźnik COVID był wyższy o jeden punkt procentowy i wyniósł 3 procent. Kolejny wniosek dotyczył danych dotyczących objawów, jakie pacjenci wykazywali w czasie diagnozy.

Według badania „większa część pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 miała podstawowe schorzenia i zgłaszała gorączkę, biegunkę lub wymioty, ból głowy, ból ciała lub mięśni lub ból w klatce piersiowej”.

Ostatnią istotną informacją z badania jest to, że chociaż „dwóch pacjentów z grypą A zmarło… [nie] odnotowano zgonów wśród pacjentów z COVID-19 lub grypą B”.

Celem badania było określenie, w jaki sposób koronawirus wpływa na dzieci. Według Mayo Clinic „ większość zarażonych dzieci zazwyczaj nie choruje tak jak dorośli ”, a większość dzieci ma łagodne objawy lub ich brak w porównaniu ze starszymi pacjentami z COVID. Dalsze dane publiczne  Centers for Disease Control and Prevention wskazują, że 8,5% wszystkich przypadków w Stanach Zjednoczonych dotyczy dzieci w wieku 17 lat i młodszych, podczas gdy zgony pozostają na niskim poziomie poniżej 0,1% w młodszych grupach wiekowych.

Pełne badanie można przeczytać tutaj .

 

za lifesite news