Prezydent Donald Trump ogłosił w piątek szczegóły swojego „Platynowego Planu” dla Afroamerykanów obejmowałby on zwiększenie inakładów na  czarnoskóre społeczności o 500 miliardów dolarów, a także uznanie wyznaczenie Ku-Klux-Klanu  i Antify za organizacje terrorystyczne jak też zakwalifikowanie linczu jako federalnego przestępstwa z nienawiści.

Trump ujawnił swój plan na konferencji Black Economic Empowerment w Atlancie.

 

„Przez dziesięciolecia demokratyczni politycy, jak Joe Biden, uważali głosy czarnych wyborców za coś oczywistego. Składali wam wielkie obietnice przed każdymi wyborami – a potem, gdy byli już w Waszyngtonie, porzucali was i sprzedawali – powiedział prezydent. „Demokraci zawsze będą traktować głosy czarnych wyborców za pewnik, dopóki duża liczba czarnych Amerykanów nie zagłosuje na Republikanów”.

Według FOX News projekt Trumpa pomógłby również stworzyć 500 000 nowych firm należących do czarnych i  3 miliony nowych miejsc pracy dla czarnej społeczności.

Plan Platynowy zobowiązuje się również do dania czarnym kościołom możliwości konkurowania o federalne środki dla swoich społeczności; zapewnić lepszą i dostosowaną do potrzeb opiekę zdrowotną oraz zwiększyć możliwości posiadania domu i rozeznanie w sprawach finansowych wśród czarnych.

„Zamiast walczyć o bezpieczeństwo tych społeczności, Demokraci atakują naszą policję i wzmacniają skrajnie lewicowych buntowników, grabieżców i anarchistów” – powiedział Trump. „W Partii Republikańskiej wierzymy w ochronę życia WSZYSTKICH ludzi czarnych – w tym nienarodzonych” – stwierdził, dodając, że Republikanie „są przekonani, iż każde dziecko każdej rasy – urodzone czy nienarodzone – jest stworzone na święty obraz Boga. Republikanie wierzą, że całe ludzkie życie jest święte ”.

„Nigdy wcześniej nie było wyraźniejszego wyboru między dwiema partiami, dwiema wizjami, dwiema filozofiami i dwoma planami na przyszłość” – powiedział Trump.