Wasaga zamknięta przez weekend dla obcych

Policja OPP opublikowała nagranie lotnicze, na którym widać, jak kierowcy wykonują brawurowe manewry podczas nieoficjalnego zlotu modyfikowanych samochodów w Wasaga Beach w ten weekend.

OPP responded to a massive unsanctioned gathering in Wasaga Beach

OPP responded to a massive unsanctioned gathering in Wasaga Beach Sept 25-27, 2020. Some of what we witnessed as seen from #OPPAviation

Posted by Ontario Provincial Police on Sunday, September 27, 2020

Film nagrany przez helikopter OPP pokazuje samochody “palące gumę”, dryftujące i ścigające się.

Zdarzenie skłoniło policję w sobotni wieczór do zamknięcia miasta dla nierezydentów.

Tysiące entuzjastów motoryzacji, przybyło do tego nadbrzeżnego kurortu, aby wziąć udział w weekendowej imprezie.

OPP tymczasowo zamknęło miasto w sobotę wieczorem, ponieważ egzekwowanie zasad gromadzenia się COVID-19 stało się niemożliwe ze względu na wielkość tłumu.

„W interesie bezpieczeństwa publicznego staraliśmy się ograniczyć liczbę osób, które nadal napływają do miasta. Zrobiliśmy to, ustanawiając punkty kontrolne na drogach i blokując drogi oraz wpuszczając wyłącznie mieszkańców  – powiedział  sierż. OPP Jason Folz.

Przed wydarzeniem OPP wezwała dodatkowych funkcjonariuszy z regionów York i Peel do kontrolowania tłumów. Miasto zainstalowało również progi spowalniające na różnych publicznych parkingach, aby odstraszyć kierowców.

Uważa się, że wydarzenie to ma związek z większym rajdem samochodowym w USA, zauważył Folz, dodając, że kanadyjska grupa postanowiła spotkać się na plaży Wasaga właśnie ze względu na zamknięcie granicy.

Niektóre pojazdy zostały zarekwirowane, a mandaty wystawiono zgodnie z ustawą o ruchu drogowym i ustawą o ponownym otwarciu prowincji Ontario podczas pandemii COVID-19, która obecnie ogranicza liczbę uczestników spotkań na świeżym powietrzu do 25 osób .

Folz dodał, że całkowita liczba postawionych zarzutów zostanie ujawniona w poniedziałek.