Photo by 🇨🇭 Claudio Schwarz | @purzlbaum on Unsplash

W odpowiedzi na pandemię COVID-19 region Peel – obejmujący Mississauga, Brampton i Caledon – wprowadził tymczasowe zmiany w zbiórce surowców wtórnych w tym tymczasowe zawieszenie zbiórki zużytych baterii.

Baterie są uważane za odpady niebezpieczne

Zbiórka baterii rusza ponownie będzie dotyczyła tylko odbioru przy krawężniku i zostanie przeprowadzona między 19 a 30 października. Tutaj więcej informacji na temat konkretnego terminu i miejsca.

Mieszkańcom przypomina się, że wszystkie odbierane baterie jednorazowego użytku i akumulatory muszą ważyć mniej niż 5 kg (11 funtów) i że akumulatory samochodowe oraz zamknięte akumulatory kwasowo-ołowiowe nie są akceptowane. Należy je odwieźć do centrum  recyklingu (CRC) w celu utylizacji.

W dniu odbioru baterii mieszkańcy powinni umieścić baterie jednorazowego użytku i akumulatory w przezroczystej, zamykanej torebce i położyć ją na zamkniętym zielonym koszu.

Jeśli nie mamy zielonego kosza, należy umieścić torbę z bateriami obok worków do recyklingu i zakleić końcówki baterii wielokrotnego ładowania.

 

W przypadku  wspólnot mieszkaniowych należy skontaktować się z zarządem, aby uzyskać informacje na temat odpowiednich opcji utylizacji.

Baterie jednorazowe i ładowalne należy zabrać do CRC w celu ich bezpiecznego usunięcia.

Mieszkańcy mogą również oddawać zużyte baterie w punkcie Orange Drop .