Dwie popularne sieci fitness proszą mieszkańców tzw hotspotów COVID-19 w Ontario, gdzie wrócono do etapu 2 otwarcia, aby nie jeździli do pobliskich miast na trening, po zamknięciu obiektów fitness w Toronto, regionie Peel i Ottawie.

W ciągu ostatnich kilku dni mieszkańcy miejscowości GTA, którzy nie są obecnie objęci dodatkowymi ograniczeniami, zauważają wzrost ruchu na lokalnych siłowniach, głównie za sprawą osób przyjeżdżających z obszarów gdzie sale gimnastyczne są zamknięte.

LA Fitness  oraz Goodlife Fitness albo zmieniły system rezerwacji albo wprowadziły kontrole przy drzwiach, by uniemożliwić członkom klubu spoza danego obszaru korzystanie z wciąż otwartych obiektów.

Przemawiając do dziennikarzy na konferencji prasowej w czwartek, premier Doug Ford wezwał ludzi w Toronto, regionie Peel i Ottawie, aby nie podróżowali do siłowni lub innych obiektów sportowych poza ich obszarem. „Ludzie, spróbujcie ćwiczyć w domu. Wielkie kluby fitness mówią, że nie chcą, żebyście tam przychodzili i to rozumiem. Więc jeśli możecie, spróbujcie ćwiczyć w domu”

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU