SUKCESY UCZNIÓW W  MIĘDZYNARODOWYM  KONKURSIE O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH ORGANIZOWANYM PRZEZ KOMITET PAMIĘCI ROTMISTRZA PILECKIEGO

Julia Pawluk, uczennicą klasy V SP w Szkole Polskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Toronto, laureatka Międzynarodowego Konkursu O Żołnierzach Wyklętych:

Nazywam się Julia Pawluk, chodzę do klasy 5. w Polskiej Szkole a do 6. w szkole Kanadyjskiej. Mam małą siostrę – Zosię. Uczę się grać na gitarze. Lubię rysować i malować, dlatego spodobał mi się pomysł konkursu. Do uczestnictwa w konkursie namówił mnie tata. Pomysł spodobał mi się, bo lubię malowanie i rysowanie zarówno na papierze jak i elektronicznie. Na konkurs przygotowałam projekt serii banknotów z Żołnierzami Wyklętymi. Zajęcia z historii dopiero zaczęliśmy tak naprawdę w klasie 4. Jest to nowy temat dla mnie. Lubię Polskie Legendy.  Bardzo ucieszyłam się, kiedy dowiedziałam się, że mój projekt spodobał się komisji konkursowej. Polecam wszystkim wzięcie udziału w takim konkursie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

***

        Marek Widełka, uczeń klasy II a LO w Szkole Polskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Toronto, laureat Międzynarodowego Konkursu O Żołnierzach Wyklętych.

– Interesuję się sportem. Lubię jeździć na rowerze a zimą na nartach. Kiedy mam wolny czas to dużo rysuję. Brałem już udział w poprzednim konkursie organizowanym przez Komitet Pamięci Witolda Pileckiego na temat Bitwy Warszawskiej. W tym roku zainteresował mnie temat konkursu “Żołnierze Wyklęci”, żołnierze o których powinniśmy pamiętać  i postanowiłem wziąć w nim udział. Lubię historię Polski ponieważ jest bogata w wiele wydarzeń, przez co jest bardzo ciekawa. Jestem dumny, że Polska ma taką piękną historię. Myślę, że najbardziej ciekawi mnie okres walk niepodległościowych i odzyskanie niepodległości w 1918 roku po 123 latach niewoli. Każde zwycięstwo daje dużo satysfakcji, ale nie jest ono najważniejsze. W tym konkursie zdecydowałem się na wykonanie 3 rysunków, co wymagało wiele pracy, ale ponieważ rysowanie to moje hobby to była to również przyjemność. Cieszę się że wziąłem udział  w tym konkursie. Było naprawdę warto.

Nadesłała Sylwia Krupa
Kierownik Szkoły Polskiej w Toronto