Polski Instytut Dziedzictwa i Kultury Kaszuby – Kanada, pod przewodnictwem Anny Psuty, przygotował uroczyste obchody Święta Niepodległości połączone z Remembrance Day.

W Wilnie, w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Korony Polski w niedzielę 8 listopada 2020 została zaprezentowana wystawa, w której wymieniono nazwiska osób, które zamieszkiwały tutejsze tereny i włączyły się do wojska w ramach Camp Kościuszko (organizowanego w Niagara on-the Lake).

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W kościele są także zainstalowane tablice upamiętniające poległych, którzy zginęli na frontach w walce o Niepodległość. Natomiast w dniu 11 listopada 2020 r. o godzinie 19:00 została odprawiona uroczysta Msza Św.

Przed uroczystościami w kościele, przedstawiciele polskiego korpusu dyplomatycznego odwiedzili miejsca szczególnie bliskie naszej Polonii. Zapalono też znicze i oddano hołd naszym bohaterom poległym w walce o wolność.

Korpus dyplomatyczny reprezentowali: Konsul RP Jacek Bryniak z małżonką Moniką, oraz nowy Pierwszy Radca Ambasady RP Krzysztof Lewandowski z małżonką Magdaleną.

Cześć i Chwała naszym Bohaterom!

Zdjęcia: Zdzisław Jachna oraz Bogdan Gajewski.