Były poseł Janusz Sanocki w  listopadzie  zaraził się koronawirusem. Obecnie walczy o życie. Znajduje się w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu, jest w śpiączce farmakologicznej i leży pod respiratorem.

Sanocki o swojej chorobie poinformował w mediach społecznościowych 19 listopada.

– “Dopadł mnie covid i z ciężkim zapaleniem płuc leżę w szpitalu w Opolu. zostałem przyjęty w czwartek, trzy dni czekałem na wynik testów. Podtrzymuję wszystkie moje krytyczne uwagi na temat wariackiej i robionej na pokaz rzekomej “walki” z covidem trzymajcie kciuki, żeby mnie nie pożarło” – napisał wówczas.

O modlitwę za niego proszą jego koledzy.

“Proszę o modlitwę za posła VIII Kadencji Sejmu RP Janusza Sanockiego. Janusz przez 40 lat walczył o innych. Teraz potrzebuje nas. W dniu wczorajszym stan Janusza Sanockiego znacznie się pogorszył. Wczoraj został przewieziony ze szpitala w Opolu do Kędzierzyna Koźla. Jest w śpiączce farmakologicznej pod respiratorem. Janusz bądź silny i przetrwaj”- napisał na Facebooku były poseł Kukiz’15 Jerzy Jachnik, którego wpis udostępnił m.in. jego były klubowy kolega Tomasz Jaskóła.

 

Przedsiębiorca, były poseł Marek Jakubiak z kolei o sytuacji Sanockiego napisał na Twitterze – “Nasz kolega poseł Janusz Sanocki walczy z Covidem jest w śpiączce pod respiratorem. Janusz bądź silny!” – zaapelował Jakubiak.

Sanocki to były burmistrz Nysy i były poseł, który w 2015 roku uzyskał mandat z list Kukiz’15, ale do klubu nie wszedł. Pod koniec kadencji współtworzył z Jerzym Jachnikiem i Piotrem Liroyem-Marcem koło Przywrócić Prawo.

Teksty Janusza Sanockiego, wielokrotnie zamieszczaliśmy w Gońcu, jeszcze w czasach gdy był członkiem ruchu JOW. Prosimy o modlitwę