Stowarzyszenie Marsz Niepodległości znalazło się na celowniku stołecznego ratusza, który skierował specjalne pismo do władz Pragi-Północ o nieprzedłużanie umowy najmu lokalu przy ul. Ząbkowskiej 11. To właśnie tam mieści się siedziba organizacji.

O wysłaniu dokumentu poinformowała w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra. Powodem ma być działalność stowarzyszenia, która w opinii warszawskiego ratusza “nosi znamiona dyskryminacji”.

–Podmioty, które wynajmują lokale od miasta, muszą przestrzegać klauzul antydyskryminacyjnych, zobowiązują się do tego, podpisując umowę najmu – twierdzi zastępczyni Trzaskowskiego.

W opinii samorządowca Stowarzyszenie Marsz Niepodległości miało już “dawno przekroczyć wszelkie standardy” w związku z prowadzoną przez nie działalnością. Przykładami mają być zachowania, do jakich dochodziło podczas marszów z okazji 11 listopada. Machnowska-Góra wymienia tutaj m.in. “wszczynanie burd”, “demolowanie miasta” czy też wywieszanie “ksenofobicznych i homofobicznych” haseł np. “Polska dla Polaków” czy “Chłopak, dziewczyna – normalna rodzina”. Polityk Koalicji Obywatelskiej wspomniała także o wydarzeniach z zeszłorocznego Marszu Niepodległości, podczas których doszło do podpalenia jednego z balkonów.

Kobieta powołała się przy tym na zarządzenie prezydenta Warszawy z lutego 2020 roku, które dotyczy zasad najmu lokali użytkowych.

– W paragrafie 35. jest mowa o tym, że w miejskich lokalach, pod rygorem rozwiązania umowy, niedopuszczalna jest działalność, która nosi „znamiona dyskryminacji pośredniej lub bezpośredniej, w szczególności ze względu na takie cechy jak płeć, rasa, pochodzenie etniczne, narodowość, religia, wyznanie, światopogląd, niepełnosprawność, wiek lub orientacja seksualna – czytamy w “Gazecie Wyborczej”.

W liście skierowanym do mediów przewodniczący Stowarzyszenia Robert Bąkiewicz pisze z kolei:

Szanowni Państwo,

ataki na środowiska narodowe i patriotyczne nie ustają! Wielokrotnie zwracałem uwagę na odebranie nam monetyzacji i walkę z cenzurą, w jaka uwikłane zostały Media Narodowe. Dzisiaj do szykan, jakie spotykają nasze organizacje możemy doliczyć kolejną. Oto warszawski Ratusz wezwał władze Pragi-Północ do wyrzucenia organizatorów Marszu Niepodległości z wynajmowanego przez nas lokalu. Mieści się w nim zarówno siedziba Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, jak i redakcja Mediów Narodowych. Uzasadniając tę decyzję Rafał Trzaskowski, ustami swojego zastępcy powiedział: „Podmioty, które wynajmują lokale od miasta, muszą przestrzegać klauzul antydyskryminacyjnych. To stowarzyszenie nosi znamiona dyskryminacji”. W obliczu nagonki, jaka toczy się w stolicy na środowiska patriotyczne i katolickie, wobec finansowania z publicznych pieniędzy organizacji i fundacji niosących na sztandarach marksistowskie hasła antycywilizacji, zarzut ten brzmi co najmniej absurdalnie. Nie jest to jednak pierwsza próba tego typu. Prezydent Trzaskowski od wielu miesięcy usiłuje pozbyć się naszego Stowarzyszenia z praskiego lokalu. Teraz sprawa wyraźnie przyspieszyła.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości od lat jest ostoją polskości wśród licznych organizacji pożytku publicznego. Trwając w prawdzie od początku, pozostajemy wierni Kościołowi Katolickiemu i sprawom Narodu Polskiego. Ta postawa od samego powstania Stowarzyszenia jest cierniem w oku środowisk skrajnie lewicowych i polityków wywodzących się z tego nurtu. Każdego roku ścieramy się w władzami Warszawy przed sądem organizując Marsz Niepodległości, Marsz Żołnierzy Wyklętych czy Marsz Powstania Warszawskiego. Za każdym razem wygrywamy te batalie, co jest kolejnym powodem do agresji, artykułowanej głośno przez media głównego nurtu, wspierające antypolską politykę lewicowo-liberalnych partii i wywodzących się z nich włodarzy miast. Nasz wyraźny sprzeciw wobec wdrażanej siłą neomarksistowskiej agendy warszawskiego Ratusza i poparcie setek tysięcy Polaków budzi zdecydowany niepokój władz miasta. Przez lata ciężkiej pracy staliśmy się słyszalnym głosem polskich patriotów, wobec którego forpoczta antykultury nie może przejść obojętnie. Tym razem narzędziem walki mają być klauzule antydyskryminacyjne. Polityka równościowa miasta polega na szykanowaniu organizacji patriotycznych. Nigdy nie spóźniliśmy się z terminem zapłaty czynszu i nie sprawialiśmy problemów. Mamy także status organizacji pożytku publicznego. Wniosek płynie stąd jeden: jest to zdecydowanie decyzja ideologiczna.

Szanowni Państwo,

Zaistniała sytuacja to duże zagrożenie dla funkcjonowania Stowarzyszenia, oraz naszego flagowego projektu – „Mediów Narodowych”. Chcemy kontynuować pracę dla Polski, rozwijać się dla naszych Widzów i realizować kolejne wydarzenia publiczne. Zwłaszcza ciągłość działania Mediów Narodowych wymaga zabezpieczenia odpowiedniego lokalu, w którym może się mieścić studio. W związku z tym uruchomiliśmy zbiórkę funduszy na nową siedzibę Stowarzyszenia i redakcji naszych mediów. W tym trudnym czasie proszę zwłaszcza o rozważenie cyklicznego wsparcia naszego Stowarzyszenia. Tylko w ten sposób będziemy w stanie pokryć koszty przeprowadzki, dostosowania lokalu na potrzeby telewizji i czynszu w nowym miejscu. Jak dotąd nasi Darczyńcy zawsze chętnie wspierali działania i rozwój naszych mediów i Stowarzyszenia. Również tym razem liczę na duże zaangażowanie z Państwa strony i cykliczne wsparcie, które pozwoli nam przetrwać i uniezależnić się od politycznych nacisków.

PS. Zbliża się termin rozliczeń z Urzędem Skarbowym, a każdy podatnik ma możliwość zadecydowania, na jaki cel zostanie przekazany 1% z podatku, który zapłacił w ubiegłym roku. Mogą Państwo skorzystać z tej możliwości, podając numer KRS 0000406677 podczas wypełniania deklaracji podatkowej. Wszystkie przekazane nam w ten sposób środki zostaną wykorzystane na działalność patriotyczną i rozwój Mediów Narodowych.

 

Robert Bąkiewicz zaapelował o wsparcie inicjatywy:

Stowarzyszenie
Marsz Niepodległości
ul. Majdańska 1 lok.11
04-088 Warszawa


TYTUŁEM:
Darowizna na cele statutowe

NUMER RACHUNKU:
KONTO OBSŁUGUJE - PKO BANK POLSKI 
34 1020 1013 0000 0602 0352 8726

$ (USD) KONTO WALUTOWE:
KONTO OBSŁUGUJE - PKO BANK POLSKI
40 1020 1013 0000 0402 0403 3213


L (GBP) KONTO WALUTOWE:
KONTO OBSŁUGUJE - PKO BANK POLSKI
45 1020 1013 0000 0202 0403 3221INNE PRZELEWY ZAGRANICZNE:
KONTO OBSŁUGUJE - PKO BANK POLSKI
PL34 1020 1013 0000 0602 0352 8726
KOD SWIFT: 
BPKOPLPW