Setki osób zebrały się w sobotę na Meridian Place w Barrie, aby wyrazić niezadowolenie z powodu ograniczeń antypandemicznych.

Bez masek zgromadzeni potępiali obecne restrykcje jako zagrożenie dla ich praw obywatelskich i wolności.

„COVID-19 to prawdziwa rzecz, ale jest wykorzystywany na wszystkich frontach do różnych celów” – uważa Doug McLeaming,  cytowany przez “Toronto Star”

Na scenie przemawiał m.in. były minister konserwatywny, a obecnie przywódca Partii Ludowej , Maxime Bernier. Kandydatką na posła z ramienia tej partii była w minionych wyborach federalnych wdowa po Robie Fordzie, były burmistrzu Toronto, Renata Ford.

„Bardzo się cieszę, że tu jesteście, ponieważ wolność jest najważniejszą wartością w wolnym społeczeństwie” – powiedział Bernier.

„Nasze dzieci muszą mieć możliwość  chodzenia do szkoły bez masek. Nasz kościół musi być otwarty, dlatego musimy walczyć o naszą wolność. Możemy być niewielką mniejszością, ale zaczynamy ideologiczną rewolucję – powiedział Bernier do tłumu. „Musimy teraz bronić naszej wolności, naszego stylu życia, naszych zachodnich wartości cywilizacyjnych przed autorytarnymi rządami w Ottawie, Kolumbii Brytyjskiej i Quebecu. Musimy powiedzieć “dość”.

„Jesteśmy w trakcie zajmowania się tą sytuacją w tej chwili. W zeszłym tygodniu organizator imprezy został oskarżony i prawdopodobnie przyjrzymy się podobnemu podejściu do egzekwowania przepisów w tym tygodniu ”- oświadczyła policja, poinformowała potem na Twitterze, że wydała grzywien, w tym jedną dla organizatora wydarzenia.

Uczestniczka wiecu, Stacey Grewal, powiedziała, że „To jest nowy ruch pro-choice” „  chodzi o naszą osobistą wolność i prawo do wyboru”.

Podobny protest odbył się w sobotę w wielu kanadyjskich miastach w tym w Niagara Falls tam również przemawiał Bernier