Gubernator stanu Floryda Ron DeSantis zrezygnował z YouTube na rzecz alternatywnego serwisu społecznościowego Rumble po tym, jak został ocenzurowany przez YouTube.

„Niektóre z naszych największych konglomeratów medialnych, które twierdzą, że platformą swobodnej wymiany myśli, tak naprawdę stają się awangardą cenzury” – powiedział DeSantis w wideo opublikowanym w czwartek podczas  konferencji prasowej. „Jeśli coś nie pasuje do narzuconej narracji, to ich zdaniem lepiej, aby zostało to zamiecione pod dywan. Najlepiej jest wyedytować to w niebyt, a nie mówić ludziom prawdę.

„Myślę, że to, czego naprawdę jesteśmy świadkami, to orwellowska, zmowa wielkich technologii, korporacyjnych mediów, a efekt końcowy jest taki, że narracja jest zawsze jedna jedyna “właściwa”. Nie sądzę, by tego chcieli Amerykanie – a już na pewno nie ludzie mieszkający na Florydzie ”.

Rumble z zadowoleniem powitał DeSantisa, wschodzącą gwiazdę Partii Republikańskiej, która jest wymieniany jako potencjalny kandydat na prezydenta   już w 2024 roku.

„Gubernator Ron DeSantis jest od dawna zwolennikiem wolności słowa i stoi na czele wysiłków zmierzających do zdemonopolizowania Big Tech” -stwierdził CEO Rumble, Chris Pavlovski, w oświadczeniu, dla  The Epoch Times . „Rozumie z własnego doświadczenia nieufność Amerykanów do monolitycznych firm technologicznych i zagrożenie, jakie stanowią one dla wolności słowa i wolnego rynku.

„YouTube niedawno usunął ze swojej platformy film przedstawiający gubernatora i kilku ekspertów medycznych, omawiających wady przedłużających się blokad związanych z pandemią. Z drugiej strony Rumble zaprasza do solidnego i obywatelskiego dialogu na naszej platformie , w tym ze spostrzeżeniami  Gov. DeSantisa ”.