Ośmiu członków drużyny New York Yankees uzyskało w minionym tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa , mimo że byli w pełni zaszczepieni szczepionką Johnson & Johnson, poinformował w czwartek przedstawiciel tego klubu  baseballowego.

Wśród  zarażonych Jankesów są trenerzy, pracownicy i gracz. Siedem nie ma objawów, powiedział Jason Zillo, wiceprezes zespołu ds. Komunikacji.

Yankees powiedzieli, że ośmiu zarażonych członków otrzymało szczepionkę Johnson & Johnson ponad dwa tygodnie temu.

Ale jeśli ktoś zachoruje na COVID-19 po pełnym zaszczepieniu, objawy będą prawdopodobnie znacznie mniej dotkliwe, niż gdyby w ogóle nie został zaszczepiony, powiedział dr Jonathan Reiner, profesor medycyny i chirurgii na George Washington University. Jest to podobne do działania szczepionek przeciw grypie.

A fakt, że prawie wszyscy zarażeni Jankesi nie mają objawów, pokazuje, jak „niezwykle skuteczna” jest szczepionka w zapobieganiu chorobie na COVID-19, powiedział Reiner.

Istnieją doniesienia o  infekcjach wśród zaszczepionych osób, ale stanowią one niewielki ułamek z ponad 117 milionów osób w USA, które są w pełni zaszczepione.