Jak wykazało śledztwo dziennikarskie CBC w Montrealu, Saskatoon, Winnipeg i Calgary niektórzy zarejestrowani masażyści (RMT), którzy są członkami profesjonalnych stowarzyszeń, oferują seks w ramach usługi masowania.

Te same firmy dostarczają również rachunki klientom, dzięki czemu mogą otrzymać zwrot kosztów  przez   firmy ubezpieczeniowe.

Śledztwo skupiło się na terapeutach promujących swoje firmy w serwisie ogłoszeniowym Kijiji. W  reklamach ludzie ci przedstawiali się jako zarejestrowani lub licencjonowani masażyści i oferowali pokwitowania do ubezpieczenia.

Spośród 40 firm, które odpowiedziały na teksty, 18 wskazało na chęć świadczenia szeregu usług seksualnych, od kontaktu seksualnego i „szczęśliwego zakończenia” po „pełną obsługę”, co oznacza stosunek. Podczas gdy niektórzy z pozostałych respondentów stanowczo odmówili, inni wskazali, że omówią sprawę tylko osobiście.

Ankieta CBC nie była naukowa i nie powinna wskazywać, jak wysoki jest odsetek masażystów oferujących seks.

Michel Eid, członek zarządu Federacji Terapeutów Masażu Quebecu (FQM), powiedział, że jego organizacja od dziesięcioleci zdaje sobie sprawę, że ​​niektórzy terapeuci sprzedają usługi seksualne i wystawiają rachunki   ubezpieczalniom. Mimo to był zaskoczony zakresem tego, co znalazło CBC.