Ontario przekaże miastom i gminom 1,6 miliarda dolarów więcej na budowę kluczowej infrastruktury wspierającej budowę nowych domów.

Premier Doug Ford ogłosił komunikat w tej sprawie w czwartek dodając, że słyszał od władz miejskich, iż brak środków na budowę dróg i wodociągów jest jedną z największych przeszkód na drodze do budowy większej liczby domów.

Ford wyznaczył sobie cel budowy 1,5 miliona domów do 2031 r. i jak dotąd prowincja nie jest na dobrej drodze do jego  osiągnięcia.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Rząd twierdzi, że osiągnął 99 procent swoich celów za ubiegły rok, ale dzieje się tak tylko dlatego, że zaczął  wliczać łóżka opieki długoterminowej do całkowitej kwoty budowy mieszkań.

Ogłoszone w czwartek nowe środki obejmują program infrastruktury mieszkaniowej o wartości 1 miliarda dolarów oraz dodatkowe 625 milionów dolarów specjalnie na infrastrukturę wodno-ściekową i deszczową.

Rząd ustanowił także trzyletni fundusz Building Faster Fund o wartości 1,2 miliarda dolarów na rzecz rozwoju infrastruktury mieszkaniowej i społecznej.