Nowa Szkocja ogłosiła, że podróżni z Nowego Brunszwiku po przyjeździe do prowincji będą musieli poddawać się obowiązkowej kwarantannie. We wtorek w ramach protestu przeciwko restrykcjom na granicach zamknięte były fragmenty Trans-Canada Highway.

Nieprzejezdne były wszystkie cztery pasy na Highway 104 przy Cobequid Pass, około 50 km od granicy Nowej Szkocji z Nowym Brunszwikiem. Departament transportu informował na twitterze o wyznaczonych objazdach, a RCMP radziło ostrożną jazdę.

Rząd Nowej Szkocji utrzymał kwarantannę dla przyjezdnych z Nowego Brunszwiku, mimo że w środę otworzył granicę z P.E.I. i Nową Fundlandią i Labradorem. Osoby przyjeżdżające z tamtych prowincji nie muszę się izolować i nie muszą wykonywać testów.

Nowy Brunszwik z kolei otworzył granicę dla podróżnych z Kanady spoza prowincji atlantyckich w zeszłym tygodniu. Osoby przyjeżdżające nie muszą się izolować, jeśli zaszczepiły się chociaż jedną dawką szczepionki przeciwko COVID-19.

Premeir Nowej Szkocji Iain Rankin powiedział potem, że jego prowincja musi wprowadzić pewną ochronę przed osobami, które chciałyby wjechać z bardziej oddalonych prowincji właśnie przez Nowy Brunszwik.