Air Canada przeprasza za incydent, podczas którego ponad 20 pasażerów zostało usuniętych z pokładu samolotu lecącego 20 czerwca z Montrealu do Londynu. W oświadczeniu linia podała, że powodem wyproszenia pasażerów, którzy siedzieli już w samolocie i czekali na start, było „niepodporządkowanie się przepisom dotyczącym noszenia masek, kanadyjskiemu prawu lotniczemu i nakazom załogi”.

Incydent na twitterze opisała jedna z pasażerek. Stwierdziła, że to, co się stało, było to upokarzające. Napisała, że wyproszono 23 przypadkowe osoby, wśród których znajdowało się starsze małżeństwo i czteroosobowa rodzina.

Na nagraniach zamieszczonych w internecie widać uzbrojonych oficerów, którzy podchodzą do niektórych pasażerów i każą im opuścić samolot.

Kanada zniosła zakaz odbywania lotów krajowych i zagranicznych przez osoby niezaszczepione, w dalszym ciągu obowiązują jednak maseczki.

Air Canada oświadczyła, że nie komentuje zachowania pasażerów na pokładzie swoich samolotów, jednak podjęte działania miały na celu bezpieczeństwo i dobrostan pozostałych 266 osób lecących do Londynu. Dalej przyznaje jednak, że wśród wyproszonych z samolotu znalazły się również osoby, którym kazano wysiąść przez pomyłkę. Linia zapewnia, że skontaktowała się z nimi i przeprosiła.