Biały Dom poprosi operatorów SMS o monitorowanie „dezinformacji” o szczepionkach w prywatnych wiadomościach tekstowych
Według Politico administracja Bidena może pójść o krok dalej “w ograniczaniu dezinformacji o szczepionkach” poprzez monitorowanie prywatnych mediów społecznościowych i wiadomości tekstowych. Biały Dom zwróci się do operatorów SMS o monitorowanie „dezinformacji” o szczepionkach w prywatnych wiadomościach tekstowych.

Według  raportu  Politico, inicjatywa jest częścią próby administracji, aby zaszczepić więcej osób na COVID po tym, jak nie udało się osiągnąć  wyszczepienia 70%  dorosłych Amerykanów co najmniej jedną dawkę szczepionki do 4 lipca.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Jesteśmy zaangażowani w wysiłki mające  na celu zaszczepienie każdego Amerykanina, abyśmy mogli ratować życie i pomóc naszej gospodarce w dalszej odbudowie” – powiedział rzecznik Białego Domu Kevin Munoz, według Politico. „Gdy widzimy celowe wysiłki na rzecz rozpowszechniania dezinformacji, postrzegamy to jako przeszkodę dla zdrowia publicznego kraju”.

Politico nie określiło jasno, co administracja miała na myśli przez „monitorowanie” wiadomości tekstowych, oraz czy wiadomości będą oznaczane   lub czy nie będą doręczane.

Nie wyjaśniono również, w jaki sposób administracja lub platformy mediów społecznościowych określą, co dokładnie stanowi „dezinformację”.