Niektórzy mieszkańcy Alberty, którzy otrzymali szczepionkę AstraZeneca-Oxford, muszą anulować swoje plany zagranicznych podróży

Kilka krajów i touroperatorów, w tym wiele linii wycieczkowych, nie uznaje zastosowanej w Kanadzie wersji Covishield AstraZeneca, która jest produkowana w Indiach. Inni nie akceptują podróżnych, którzy otrzymali zmieszane rodzaje szczepionek inne za pierwszym i inne za drugim razem. Według Alberta Health, w Albercie podano 294 206 dawek Covishield. Spośród nich 258 267 to dawki pierwsze, a 35 939 to dawki drugie.

Obecnie nie ma ograniczeń dotyczących szczepień dla odwiedzających wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych, chociaż niektóre imprezy prywatne, takie jak pokazy i koncerty, mogą mieć swoje własne zasady. Biuro podróży z Calgary informuje, że ograniczenia na całym świecie zmieniają się codziennie.
W zeszłym miesiącu Quebec ogłosił, że zaoferuje trzecie dawki szczepionek COVID-19 podróżnym, których status szczepień nie jest rozpoznany zagranicą. W Albercie nie podjęto jeszcze takiej decyzji. W e-mailu rzecznik Alberta Health powiedział CBC News: „W obliczu globalnego niedoboru nie byłoby właściwe oferowanie dodatkowych szczepionek osobom w pełni zaszczepionym, które chcą spędzić wakacje, podczas gdy wielu innych wciąż czeka na pierwszą dawkę.”
Health Canada nie zaleca obecnie trzeciej dawki i nadal zachęca Kanadyjczyków do unikania niepotrzebnych podróży międzynarodowych.

Wielu Kanadyjczyków jest zdezorientowanych zasadami i dowiaduje się o zagranicznych wymaganiach dotyczących szczepień z prasy

„Linie lotnicze nie dostarczyły żadnych wiadomości. Rząd nie dostarczył żadnych wiadomości. Osoby, które podają szczepienia, nie dostarczyły żadnych wiadomości” – skarży się jeden z dotkniętych ograniczeniami podróżnych.