Ponieważ od poniedziałku, 9 sierpnia, również kierujący się zachcianką Amerykanie i osoby posiadające pobyt stały w USA,  którzy zaliczyli pełne szczepienia przeciw COVID-19 szczepionką zatwierdzoną przez Health Canada, mogą znów przyjeżdżać do Kanady – lotnisko Pearsona w Toronto spodziewa się większej liczby pasażerów.

Przejście przez lotnisko może potrwać dłużej ze względu na dodatkowe badania zdrowia pod kątem COVID-19”

A zatem warto wiedzieć, że:

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Pasażerowie odlatujący

Podobnie jak przed pandemią, odlatujący pasażerowie powinni dać sobie dużo czasu przed odlotem. Pasażerom wylatującym lotami krajowymi zaleca się przybycie na lotnisko co najmniej 90 minut przed odlotem. Pasażerowie  lotów międzynarodowych co najmniej trzy godziny. Pasażerowie powinni być przygotowani na udzielenie odpowiedzi na dodatkowe pytania od przedstawicieli linii lotniczych i przedstawić  wszelkie dodatkowe dokumenty, których mogą potrzebować. Pasażerowie powinni wcześniej potwierdzić w swojej linii lotniczej szczegółowe wymagania dotyczące ich miejsca docelowego.

Aby zaoszczędzić czas, pasażerowie mogą odprawić się online z domu, a następnie skorzystać z kiosku zbliżeniowego, aby wydrukować swoje naklejki bagażowe.

Pasażerowie przylatujący

Pasażerowie przylatujący z zagranicy powinni być przygotowani na  co najmniej trzy godzinny czas oczekiwania przed wyjściem z lotniska ze względu na wymagania dotyczące COVID-19, w zależności od ich osobistych okoliczności.

Jeśli samolot przylatuje w godzinach przylotowego szczytu, pasażerowie mogą zostać poproszeni o opuszczenie samolotu i udanie się do poczekalni aż zwolni się miejsce w hali celnej. Podczas odprawy celnej pasażerowie będą musieli odpowiedzieć na dodatkowe pytania dotyczące zdrowia. Pasażerowie przybywający z zagranicznych lotnisk powinni pamiętać o podaniu wszystkich wymaganych informacji w ArriveCAN (aplikacja lub strona internetowa) przed przyjazdem do Kanady. Obejmuje to informacje dotyczące podróży, kontaktów i kwarantanny. W pełni zaszczepieni podróżni muszą również przedstawić dowód szczepienia w języku angielskim lub francuskim. Podróżni korzystający z Aplikacji muszą upewnić się, że mają najnowszą jej wersję dostępną w Sklepie Google Play i App Store na iPhone’a.

Ponadto podróżni kwalifikujący się do wjazdu do Kanady nadal muszą posiadać ważny wynik testu molekularnego COVID-19  

Nadal też obowiązuje szereg środków zdrowotnych, w tym obowiązkowe noszenie masek. Wszyscy pasażerowie, którzy nie są w pełni zaszczepieni, są zobowiązani po przylocie do przetestowania się  przed opuszczeniem terenu lotniska

W pełni zaszczepieni podróżni nie będą musieli być poddawani testom po przylocie, chyba że zostaną losowo wybrani przez rząd w celu przejścia testu przylotu, informuje lotnisko.