Władze międzynarodowego lotniska Toronto-Pearson ostrzegają podróżnych przybywających z zagranicy w ten weekend opóźnień sięgających trzech godzin.

„Twoje doświadczenia na lotnisku będzie inne niż te przed pandemią” – zapowiada lotnisko w oświadczeniu online. „Ze względu na nowe wymogi rządowe dotyczące podróży, które priorytetowo traktują Twoje zdrowie, możesz doświadczyć dodatkowych badań przesiewowych, kontroli stanu zdrowia z więc opóźnień”.

Osoby przyjeżdżające do kraju w godzinach szczytu zostaną poproszone o poczekanie w określonej części terminalu przed wejściem do hali odpraw.

„Gdy już znajdziesz się w hali celnej, zostaniesz skontrolowany przez funkcjonariusza Kanadyjskiej Agencji Służb Granicznych (CBSA), gdzie przedstawisz swoje dokumenty i pokażesz swoje zgłoszenie w aplikacji ArriveCAN” – powiedzieli. „Możesz zostać skierowany do Kanadyjskiej Agencji Zdrowia Publicznego, aby odpowiedzieć na dodatkowe pytania”.

Po przejściu przez odprawę celną podróżni mogą odebrać swój bagaż.

W pełni zaszczepieni pasażerowie nie będą testowani na koronawirusa na lotnisku, jednak niektórzy mogą zostać losowo wybrani do testu PCR na COVID-19.

Podróżni niezaszczepieni lub zaszczepieni tylko częściowo będą poddawani obowiązkowym testom na lotnisku. Następnie muszą udać się w odpowiednie miejsce i poddać kwarantannie przez co najmniej 14 dni po opuszczeniu lotniska.