Konserwatyści proponują, by w ramach odbudowy gospodarki po pandemii postawić na rozwój głównych ulic handlowych w miastach. W ten sposób mali przedsiębiorcy zyskaliby przestrzeń do działania i mieliby szansę na odrobienie strat oraz tworzenie miejsc pracy.

Erin O’Toole podkreśla, że małe przedsiebiorstwa zatrudniają miliony osób w całym kraju, a szczególnie ucierpiały w czasie pandemii. Teraz rząd będzie musiał pomóc przedsiębiorcom zacząć od nowa.

O’Toole obiecuje wprowadzenie Rebuild Main Street Tax Credit w wysokości 25 proc. od kwoty do 100 000 dol. zainwestowanej osobiście w rozwój małego biznesu w ciągu najbliższych dwóch lat. Drugi instrument finansowy wspomagający rozwój ulic handlowych to pożyczka Rebuild Main Street Business Loan – bezodsetkowa, w kwocie do 400 000 dol., z możliwością darowania spłaty do 25 proc., w zależności od poniesionych strat. Ponadto konserwatyści oferują zachętę finansową w ramach Canada Investment Accelerator, która ma polegać na zwrocie 5 proc. od kwoty inwestycji kapitałowych w latach 2022-23, przy czym w przypadku małych przedsiębiorstw kwota 25 000 dol. ma być refundowana.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Partia konserwatywna mówi także o reformie Business Development Bank of Canada (BDC), która ma zapewnić małym przedsiębiorstwom dostęp do programów pożyczkowych.