Tysiące osób protestowało w sobotę w Nowym Jorku przeciwko paszportom szczepionkowym aby przeciwstawić się obowiązkowi szczepień przeciwko COVID – porównywano prześladowanie niezaszczepionych do prześladowań Żydów w nazistowskich Niemczech.

Na jednym plakacie można było przeczytać: „Jak naziści to zrobili? Twierdzili, że Żydzi roznoszą choroby. — Co się stało z „Nigdy więcej?!”

Sobotni protest miał miejsce, gdy Departament Zdrowia Nowego Jorku poinformował, iż co najmniej 60 procent wszystkich kwalifikujących się mieszkańców Nowego Jorku jest w pełni zaszczepionych

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Od końca sierpnia w NYC wymaga się dowodu szczepienia dla osób uczęszczających do miejsc zamkniętych, takich jak restauracje, siłownie i pokazy.
Wymogi te mają na celu przekonanie większej liczby osób do zaszczepienia się

W tłumie, który rozciągał się przez kilka przecznic  rozdawano naklejki z napisem: „Ci, którzy sprzedają panikę, sprzedają lekarstwo”. Na plakacie jednej kobiety widniał napis: „moje ciało. Moja rodzina. Mój wybór. Pieprzyć wymóg szczepień!

Dane miejskie wykazały, że tylko 28 procent czarnoskórych mieszkańców Nowego Jorku w wieku od 18 do 44 lat jest w pełni zaszczepionych, w porównaniu z 49 procentami Latynosów, 52 procentami białych i 82 procentami Azjatów w tej samej grupie wiekowej.