Były urzędnik Sanjay Madan został oskarżony przez rząd Ontario o wyłudzenie 11 milionów dolarów funduszy pomocowych wypłacanych w związku z COVID-19. Mężczyzna usłyszał zarzuty dwa kryminalne o defraudację na kwoty powyżej 5000 dol. i dwa o nadużycie zaufania publicznego. Prawnik Stephen Hebscher poinformował, że Madan i jego żona są ponadto oskarżeni o posiadanie przedmiotów nabytych na skutek przestępstwa kryminalnego oraz o “pranie” pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Wśród oskarżonych jest jeszcze dwóch dorosłych synów Madana.

W akcie oskarżenia można przeczytać, że Madan i jego rodzina nielegalnie wystawiali i realizowali czeki w ramach programu Support for Families. To program, który miał pomóc w pokryciu kosztów związanych z nauką dzieci w domu. Do tego rząd podejrzewa Madana o przyjmowanie milionowych łapówek w ramach oszustwa na kwotę przekraczającą 30 milionów dolarów.

Madan był zatrudniony na stanowisku związanym z IT i uczestniczył w tworzeniu aplikacji do obsługi zasiłków. Został zwolniony w listopadzie. Jego żona i synowie również pracowali dla prowincji i zajmowali się technologiami informacyjnymi.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W oświadczeniu obrony Madan obwinia prowincję o brak stosowania odpowiednich środków bezpieczeństwa, co pozwoliło na niewłaściwe przyznawanie zasiłków.