Były poseł Derek Sloan zapowiedział, że będzie zakładał nową partię – True North Party of Canada. Sloanowi przyświeca cel powrotu do wartości, na których była budowana Kanada, i podkreśla, że były to wartości chrześcijańskie. Polityk mówił o swojej partii podczas internetowego spotkania zorganizowanego przez ruch Action4Canada.

Mówiąc o nazwie partii, Sloan podkreślał, że tu nie chodzi o ideologię, partia nie jest prawicowa, nie jest lewicowa, ale jest „true north”, czyli prawdziwie kanadyjska. Ma się skupiać na Kanadyjczykach, kanadyjskich rodzinach.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W prezentacji swojego pomysłu Sloan podkreślał wagę chrześcijaństwa. Mówił, że tożsamość kanadyjska to tożsamość chrześcijańska, i trzeba to otwarcie przyznać. Są to wartości, które doceniają nawet osoby niebędące chrześcijanami. Zachodnie społeczeństwa obywatelskie mają chrześcijaństwo w genach, mówił Sloan. Bazują na takich wartościach jak tolerancja religijna i wolność. Na nich budowane są programy promowania edukacji, pomagania ubogim czy równouprawnienia. Jeśli Kanada będzie ignorować chrześcijańskie korzenie albo będzie je odrzucać, ich miejsce prędzej czy później zajmą różne radykalne ideologie. Takie zjawisko już dziś jest zauważalne, gdy wchodzi polityka tożsamościowa lub ideologia gender.

Następnie, podkreślając związek z chrześcijaństwem, Sloan przeszedł do tematu aborcji. Jego zdaniem w Kanadzie możliwe jest funkcjonowanie partii, która w swoim programie oficjalnie będzie się opowiadać za życiem. Niestety obecnie wiele spraw nie jest poddawanych debacie parlamentarnej i nie zapadają decyzje, które powinny zapadać.

Sloan będąc posłem zawsze głosował w obronie życia i rodziny. W styczniu 2021 roku został usunięty z partii konserwatywnej za otrzymanie dotacji w wysokości 131 dolarów od osoby, która posłużyła się nieprawdziwym imieniem i nazwiskiem i była podejrzana o popieranie białej supremacji. Powiedział, że jego nowa partia ma być zatwierdzona przez Elections Canada w ciągu najbliższych tygodni.